Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem rak na początku że kocioł się rozpalał i gasił i tak co 20 min to powodowało duże zużycie prądu przez grzałkę bo co po chwilę sie rozpalał. Polecam zainwestować w termostat pokojowy bezprzewodowy. Mam teraz tak że termostat steruje pompą i jeżeli mam 22 stopnie w domu to daje sygnał do pieca a on wyłącza pompkę wtedy kocioł grzeje swój zbiornik wody i się wyłącza. Czeka na sygnał ze strony termostatu. Jeżeli temperatura w domu spadnie o 0.4 stopnia to termostat wysyła sygnał a kocioł włącza pompę. Jeżeli spadnie poniżej histerezy kotła to zaczyna sie rozpalanie. I teraz jak było tak ciepło to kocioł praktycznie nie chodził. Tylko czekał na termostat z pokoju. Jeżeli chcesz spróbować bez tego to zmień ten parametr Ih24 na 10. I zobacz czy bedzie lepiej. Polecam gdzieś zapisywać te zmiany które sie wprowadziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Premium są podobno problemy. Wersja Pro jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem poniekąd forum i czytałem że w premium ktoś miał problem z grzałka ale co do pro też co poniektórzy zgłaszali jakieś problemy. Ogólnie wiem że nie ma kotłów bezawaryjnych ale chciałbym poznać opinie ludzi którzy takowe kotły posiadają i mają już jakąś opinie wyrobioną co do obsługi, serwisu, wygody itp.

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem zadowolony, problemów nie mam. Wsypuję pellet wybieram popiół nic więcej nie robię. Czasami pobawię sie ustawieniami. Pali mi niecały worek na dzień przy 60m2 nieocenionego starego domu. Wygoda na maxa, ja osobiście polecam. 
Premium czy pro? A jak z serwisem?

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście premium 12kW, serwis a w zasadzie gostek z innej firmy robił mi rozruch nic więcej. Ogólnie to sam bym sobie to zrobił ale ktoś musiał podbić gwarancję. Raz miałem sytuację że mi grzałka wywaliła bezpiecznik (z mojej winy) no to zmieniłem i chodzi dalej. Jakbym miał z tym czekać na serwis to bym siedział w zimnie. Kupiłem ten kocioł z dostwwayza 8000 zł brutto. Chyba to dobra cena była i to jakos w sierpniu więc z początku jak wchodził na nasz rynek. Sama obsługa poprzez ten panel hmi bajerek ale szybko i płynnie to chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście premium 12kW, serwis a w zasadzie gostek z innej firmy robił mi rozruch nic więcej. Ogólnie to sam bym sobie to zrobił ale ktoś musiał podbić gwarancję. Raz miałem sytuację że mi grzałka wywaliła bezpiecznik (z mojej winy) no to zmieniłem i chodzi dalej. Jakbym miał z tym czekać na serwis to bym siedział w zimnie. Kupiłem ten kocioł z dostwwayza 8000 zł brutto. Chyba to dobra cena była i to jakos w sierpniu więc z początku jak wchodził na nasz rynek. Sama obsługa poprzez ten panel hmi bajerek ale szybko i płynnie to chodzi. 
Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanko, pracuje u ciebie cały czas czy masz termostat pokojowy? A jaką masz ochronę powrotu?


Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja tam mogę pisać o tym kotle i odpowiadać na pytania nie ma problemu. Mam od niedawna może z 2 tygodnie termostat no i jest znacznie mniejsze zużycie pelletu i prądu (mam go podłączonego do gniazdka które jest na wifi wiec wiem ile zużywa) także 180 zł i masz termostat i oszczędności szczególnie przy pogodzie np +10 stopni. Ochrona powrotu to zawór Afriso (45 stopni). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Alex1334 napisał:

Spoko ja tam mogę pisać o tym kotle i odpowiadać na pytania nie ma problemu. Mam od niedawna może z 2 tygodnie termostat no i jest znacznie mniejsze zużycie pelletu i prądu (mam go podłączonego do gniazdka które jest na wifi wiec wiem ile zużywa) także 180 zł i masz termostat i oszczędności szczególnie przy pogodzie np +10 stopni. Ochrona powrotu to zawór Afriso (45 stopni). 

Napisz proszę Co to za termostat bo rozumiem że dobrze działa z tym kotłem i czy jest on podłączony po wifi czy po kablu no i czy jest możliwość sterowania przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@besix Zależy kto co potrzebuje mi chodziło o to żeby kocioł nie palił się non stop jak w domu jest wystarczająca temperatura. 

Teraz wyjeżdżamy - jeden przycisk i temperatura w domu się obniża i koniec. Mi to wystarcza, czy to drogo za termostat bezprzewodowy, który w miarę wygląda i czuć że nie jest jakiś byle jaki to myślę że cena nie jest zła. Ale to moja opinia oczywiście. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale za ok. 270zl masz pełny podgląd, wykresy + opcję wirtualnego termostatu pokojowego z funkcją podglądu temperatury w domu przez aplikację. To tak naprawdę w cenie zwykłego termostatu bezprzewodowego.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alex1334 pewnie , że jeden woli auto z dobrymi hamulcami a drugi chce do tego klimę. Ty Wyjedziesz obniżając  temp w domu i wracasz do chłodnego domu , dopiero jak znów użyjesz przycisku to dogrzejesz dom , to o czym pisze @eliks pozwala zdalnie podnieść temp np 6 godzin przed powrotem do domu . Niby subtelna różnica a jednak odczuwalna

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jata czemu sprzedajesz????

21 godzin temu, besix napisał:

@Alex1334 fajnie że jesteś zadowolony z tego Auratona , ale za takie pieniądze ja bym wymagał więcej . Czemu nie mieć podglądu na stan kotła w aplikacji telefon i ingerować w jego  pracę zdalnie ?

@besix a co byś polecał za fajne pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym napisał @eliks a robisz z tym praktycznie co chcesz . Tzn dowolne harmonogramy , sterowanie z Egiptu czy Wenecji a cena zależy od tego czego potrzebujesz . Sam termostat i czujnik pokojowy bezprzewodowy to spokojnie ogarnę za mniejsze pieniądze niż ten Auratoton. Ale jak ktoś chce mieć wykresy i pomiary z całego kotła z dostępem z dowolnego miejsca to już musi by bliżej 300 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ale może trafi się jakiś klient bez forsy. Czasami potrzebne jest źródło szczytowe do pompy ciepła na 2-3 tygodnie w roku. Możliwe że wygeneruje mniej problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.