Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze kotła na pellet


Michal0820

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.08.2020 o 20:32, radik81 napisał:

Pomyśl jeszcze nad Laguną Edilkamina. Bardzo dobry kocioł. 

Mam na krótkiej liście... ale musze sprawdzic czy mam którędy go wsadzic do kotłowni...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu "boków" i drzwi gabarytowo nie jest jakoś strasznie duża. Jak chcesz to mogę jutro zmierzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radik81
Jakbys mógł pomierzyć -byłbym wdzięczny. A jak daloby radę zrobic zdjecia takiego "golasa" (rozumiem ze tak mozna go do wnoszenia rozmontowac?) to byloby super. Bede dzis mierzył wszystkie drzwi (choć schody mam drewniane i moga nie wytrzymac 350 kg + waga wnoszących) oraz okna w piwnicach.. ewentualnie zobaczę które potencjalnie musialbym wybić, aby otwor powiekszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu obudowy, drzwi i panelu przedniego wygląda to tak;

szerokość 70 cm

głębokość 65 cm

wysokość 129 cm

Jeśli obawiasz się o "kondycję" schodów kocioł możesz "spuścić" go za pomocą wciągarki łańcuchowej (bloczku), znajomi tak robili, zrobili otwór w stropie aby zamocować wciągarkę i opuszczali kocioł delikatnie na dół. Montowali tak śmieciucha, ważył tak około 200 kg.

Zerknąłem teraz na fotki Twojej kotłowni i tym oknem chyba dałoby radę.

Niżej masz zdjęcie mojej włoszki bez ubranka ;)

20180626_151033.thumb.jpg.05b2b2dfa830367e4fe8a30643154727.jpg

Edytowane przez radik81
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radik81
dziękuję bardzo za to ze rozkręciłeś swoją "Włoszkę" i pomierzyłeś oraz obfotografowałeś.
Faktycznie jest spora różnica miedzy kompletną a "golasem" do transportu. W moim przypadku kazdy centymetr się liczy:)
Przy wymiarach golasa 70 x 65 x 129 cm moze i udałoby się oknem na "plecach" jakoś wsunąć:).
Kolejne światełko w tunelu ;-)
Mam nad czym myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zdjęcie robiłem przed montażem ;)

Zmierzyć można bez problemu bez demontażu.

31 minut temu, Michal0820 napisał:

....Mam nad czym myśleć

Nie myśl tylko "bierz" włoszkę napewno będziesz zadowolony (ewentualnie Black Stara lub RTB).

Jeśli chodzi o montaż to @Puławiak

https://m.facebook.com/KotlyPulawiak/

Edytowane przez radik81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radik81
ale rozumiem ze ten wymiar (golasa) który podałeś czyli szer 70 cm  gł  65 cm wys 129 cm to wymiary jakie ma "rozmontowany" kociol gotowy do wnoszenia do kotłowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jakbyś chciał go normalnie wnieść na 2 rurach jak lektykę to musisz takie 4 uchwyty zamontować.

300px-Sedan-chair~2.jpg

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty oczywiście są w komplecie z kotłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej drodzy forumowicze.
W międzyczasie otrzymałem pierwsze propozycje projektowe potencjalnej instalacji mojej przyszłej kotłowni - z kotłem pelletowym.
Dom ok 140 m2 do ogrzania
. Instalacja grzewcza starego typu –kaloryfery, rury stalowe oraz zbiornik CWU.
Chciałbym was zapytać  które z proponowanych rozwiązań byloby lepsze w mojej sytuacji.
Z tego co widzę jedno rozwiązanie jest z zaworem 4D a drugie 3D (w tym wariancie błędnie zamiast grzejników na rys jest podłogówka – muszę to zweryfikować)
wariant 1- instalacja z zaworem 4D
wariant 2 - instalacja z zaworem 3D (
Zawór ATV 55)

Z góry dziękuję za wskazówki, komentarze itp

Kocioł_pellet_układ_z_zaworem_4_drożnym_4D.jpg

Kocioł_pellet_układ_z_zaworem temper_ATV_3D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant 2, tylko koniecznie zmienić podłączenie naczynia przeponowego !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2020 o 09:10, gmaj22 napisał:

Wariant 2, tylko koniecznie zmienić podłączenie naczynia przeponowego !!

gmaj22
mógłbym prosić o rozwinięcie / wyjaśnienie dlaczego to połączenie koniecznie trzeba zmienić?
z gory dzieki

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zabezpieczać kocioł a więc podłączone do samego kotła lub jak najbliżej niego, bez pomp, zaworów itp. pomiędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nazwać to schematem. Raczej "szkic poglądowy", bo błędów/braków na nim bez liku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkic poglądowy, masz rację. To z naczyniem przeponowym to każdy normalnie rozgarnięty majster wie, a że tu zaraz niektórzy chcą upychać milion dodatkowych zaworów to już każdego osobne myślenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w międzyczasie chciałem zapytać forumowiczów - moze ktoś kto użytkuje Blackstara+, Lagune bądź RTB feniksa jest z moich rejonów (powiedzmy Oleśnica /Namysłów/ Kępno / Ostrzeszów)?
Może byłaby możliwość podskoczyć i zobaczyć jak to wygląda, działa, ew. zmierzyć kikla rzeczy (np.nie będzie problwmu w mojej niskiej piwnicy) itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na tej mapie.

 

https://stokercloud.dk/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.