Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z piecem z Castoramy - Front 8 kw


Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiesz że masz trzymać zadaną w granicy 65*? Nie bój się, kocioł więcej nie spali.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozpalaniu nie puszczasz kotła na automat PID. Najpierw manualnie podajesz węgiel, cyklicznie co jakiś czas załączasz podajnik aż  kociołek osiągnie zbliżoną temp. do zadanej.  Kociołek czasem przebija zadaną. Pid musi czasem przebić żeby potem stopniowo schodzić. Czarna smoła to za mało dmuchasz lub za dużo węgla podajesz. 

PID sam się nie ustawia tak jak niektórzy piszą . Pracuje w widełkach które mu wprowadzisz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok. Dziękuję za podpowiedź Cichymur tak coś mi się nie podobało z tym pidem, że wszystko robi sam. Nie wiem tylko, dlaczego ludzie wprowadzają innych w błąd. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posłuchałem porad. W tej chwili mam piec na 65*, a wodę na 50*. Do tej pory miałem nadmuch na 70%, ale codziennie jest sporo sadzy w piecu. Czy mam zwiększyć nadmuch i w jakim położeniu ustawić zawór czterodrożny? Podawanie mam 5/20. Zawór mam ustawiony na 7. Czy będzie dobrze jak ustawię nadmuch na 100%. I jak temperatura zaworu. W tej chwili mam 42.

Edytowane przez janusz444444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2020 o 23:46, janusz444444 napisał:

Posłuchałem porad. W tej chwili mam piec na 65*, a wodę na 50*

Parametry kotła dostosuj do wody powracającej. Woda wracająca do kotła powinna mieć min.55*C . To że kocioł ma 65 to dobrze. Trzeba znaleźć  kompromis , za wysoko też niedobrze bo instalacja  będzie się zapowietrzać i będziesz słyszał" rozszerzalność "kotła.

 

W dniu 5.11.2020 o 23:46, janusz444444 napisał:

w jakim położeniu ustawić zawór czterodrożny?

Zawór 4drożny ustawiasz wg. potrzeb tzn. powinieneś mieć zamontowane termometry dla powrotu i na wyjściu za zaworem n-drożnym aby mieć podgląd na to co się dzieje na instalacji. Zaworem 4d regulujesz temperaturę wody która płynie do grzejników. Dostosuj to do swoich potrzeb. Jeśli brak termometrów to złap ręką rurę która idzie na grzejniki i przekręć zaworem raz w lewo i prawo i będziesz wiedział czy się robi zimna czy gorąca. W zaworach n-drożnych jest KVs i powinien być dobrany do instalacji. (wygoogluj Kvs zaworu)

W dniu 5.11.2020 o 23:46, janusz444444 napisał:

W tej chwili mam 42.

Ja mam 44*C. Zawór 3D na7.5 . Temperatura w pokojach 22.5 - 23.0*C Mam założone głowice termostatyczne które tego pilnują. 

 

 

Ps. Praca kotła tzn. to co się dzieje na palniku i temp wody na grzejniki to różna" para kaloszy".

W kotle ma być woda bardzo gorąca żeby były warunki do dobrego spalania opału. Brak smolenia i roszenia się na ściankach kotła.

Na grzejniki  woda ma być ciepła na tyle, żeby utrzymać ciepło w pokojach, takie jakie lubisz. Nie wiem czy lubisz 19*C czy 27*C? 

W dniu 5.11.2020 o 23:46, janusz444444 napisał:

codziennie jest sporo sadzy w piecu

Przeczytaj post #27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam termometru na powrocie, ale rura jest gorąca. Dalej mam ustawienia 5/20 i nadmuch 70. Sadza jak cholera. Zawór zrobiłem według Ciebie Cichymur z 42 na 44. Czy może jeszcze zwiększyć nadmuch np na 80? Praca dalej w Pid

Edytowane przez janusz444444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sadza się osadza na wymienniku to za dużo węgla jest na palniku, spróbuj zwiększyć przerwę ale dawki podawania nie zmieniaj. Co do nadmuchu , no cóż, nie widzę tego ale jak zacznie sypać iskrami i ogień będzie porwany to znaczy że za dużo. Podczas spalania przy otwarciu drzwiczek od kotła nie może być dymu. Jeśli jest to jest źle.  

Ps. Podczas robienia foty kocioł wszedł w podtrzymanie i lekko widać dym.

IMG_0420.JPG

Podczas spalania nie powinno byś pomarańczowego płomienia z ciemnymi krawędziami ,takie smolne czarne smużki Tylko czysty żółty , ewentualnie wpadający w fiolet lub niebieski jak z gazu. Wtedy zachodzi odgazowanie i pełne spalanie. Przy za mocnym nadmuchu tego zjawiska nie zobaczysz ponieważ złoże jest za mocno wychładzane.

Zobacz jak ja ustawiłem u siebie . Obejrzyj, i spokojnie  pokombinujesz z ustawieniami, małymi kroczkami będziesz miał małe spalanie i" czysty kocioł " . Też walczyłem z ustawieniami ,sadzą , przesypanym niedopałem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.