Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana kotla + sprzeglo


miklamer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Z obawy przed kolejnym głupim wyborem proszę o pomoc/poradę.

Posiadam kocioł zasypowy kostrzewa warmet. Uchwały/ustawy i kocioł ten musze zmienić. Poszukuje aktualnie kotła gazowego, jednofunkcyjnego. Dom o powierzchni 238m kw. (ytong 40/bez styropianu) piwnica (jedno pomieszczenie w formie salonu - otwarte) + parter w podłogówce oraz poddasze w grzejnikach (podłogówka jedynie w łazience). Dom budowany metoda gospodarcza. Na podłogówce w 2 pomieszczeniach (salon+jadalnia) popełniony ogromny błąd!- każde z pomieszczeń ma ~40m kw z jednym obiegiem pexy! Co więcej "biednego nie stać na 2 razy" pexa polozona w odległości "jedna przy drugiej". Wiem ze to błąd i głupota- człowiek mądry po szkodzie. 2 rozdzielacze (osobno podłogówki+osobno grzejniki). Miałem z instalacja problemy (nic dziwnego) w zwiazku, z czym zainwestowałem w zestaw mieszający Afriso PrimoBox. Nagle świat zrobił sie cieplejszy ;) nagle przychodzi mi do wymiany kotła. Kolejna inwestycja i strach przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto (przykład przeróbki rozdzielaczy i montażu afriso).

Dlatego proszę o pomoc- jaki kocioł jednofunkcyjny pod szczególny przypadek opisany powyżej. Rozkazałem GENUS ONE SYSTEM 24. Obawiam się problemów opisywanych na forum w szczególności biorąc pod uwagę ów sprzęgło.

 

pozdrawiam

//Michal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Musisz jeszcze doprecyzować parę spraw.

Jak ułożona jest ta podłogowka,bo z opisu wnioskuję, że w meander,przez co podłoga jest coraz zimniejsza. A najważniejsze,to jakie są długości poszczególnych pętli,bo to jest najważniejsze i jeżeli teraz spełnia swoje zadanie to jest ok.

Jak do tej pory sterowałeś ogrzewaniem,regulacja pogodowa, ręczna,zawory na grzejnikach ?

Jaką utrzymywałeś temperaturę zasilania grzejników?

Czy jesteś zadowolony z dotychczasowego sposobu regulacji i czy pozwalał na komfort cieplny?

Bo jeżeli nie potrzebujesz kotła,ktory ma bajery do obsługi masy obwodów, tylko prostego źródła ciepła to postaw na kocioł z dużą modulacją i dostępnym serwisem,do tego prawdziwe sprzęgło i będzie dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.