Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik przeponowy CWU


Didek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

w związku z uderzeniami w instalacji wodnej, chciałbym podłączyć zbiornik przeponowy o pojemności 18L. Zbiornik ma wyjście 3/4", czy mogę zredukować na 1/2" i podłączyć blisko licznika. Licznik poboru wody miejskiej mam 1/2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Didek dlaczego chcesz zastosowac zbiornik a nie reduktor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ, jak szybko zakręcam wodę (baterie z mieszaczem) to słychać uderzenie w rurach. Dodatkowo, przy poborze ciepłej wody użytkowej, kapie z zaworu bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przepuszcza zawór bezpieczeństwa to albo jest uszkodzony, albo jest za wysokie ciśnienie i przepuszcza, bo takie ma zadanie. Według mnie instalowanie zbiornika przeponowego bez reduktora ciśnienia nie ma sensu. Ja również zabudowałem reduktor, żeby zrobić porządek z ciśnieniem i teraz nie mam problemów. Jeśli zdecydujesz się na reduktor, to zwróć uwagę na jego przepustowość, żebyś nie miał niespodzianki w drugą stronę, to znaczy, jak będziesz miał duży pobór wody, to żeby ciśnienie nie spadło Ci prawie do zera - ten temat też przerabiałem. A co do samego zbiornika przeponowego, to według mnie założenie redukcji do 1/2" nie zmniejszy skuteczności jego działania, w sumie i tak będzie zabudowany na instalacji 1/2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik przeponowy i reduktor to calkiem dwa rozne urzadzenia i przeznaczenie. Zbiornik przeponowy sluzy do kompensacji rozszerzalnosci wody pod wplywem jej temperatury oraz moze co prawda troche przyjac uderzenie hydrauliczne, ktore powstanie przed tym zbiornikiem, ale nie za. Reduktor sluzy do ograniczenia/stabilizacji cisnienia w instalacji. Oba urzadzenia sa zalecane/potrzebne i moga korzystnie "wspolpracowac". Zawor bezpieczenstwa nie moze "kapac". Jest uszkodzony-nieszczelny lub cisnienie w instalacji przekracza wartosc jego nastawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.