Skocz do zawartości
Mario96

Defro Defro Komfort Eko Duo 15Kw - Pomoc z ustawieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od 3 miesięcy kocioł podany w temacie. Próbowałem różnych ustawień i od nowości się bawię uzyskujac troche lepsze lub gorsze efekty. Piec ma palnik retoryowy i za każdym razem robi mi się skorupa ze spieków żużlowych. Próbowałem już różnych ekogroszków, obecnie sambudrol power max, jest dużo lepszy niż wcześniejszy, ale spieki nadal występują. Obecnie palę w trybie letnim z zaworem trójdrożnym na sam bojler 150l. Kocioł pracuje praktycznie w podtrzymaniu i załącza się może raz na godzinę. Proszę o pomoc, lub nakierowanie co należy poprawić w ustawieniach. Z góry dziękuję za pomoc.

Temperatura zadana kotła - 60 C

Temperatura zadana bojlera - 55 C

Czas podawania - 8s 

Przerwa podawania - 80s

Nadmuch - 30%

Praca podtrzymania - 10s

Przerwa podtrzymania - 25 min

Wentylator w podtrzymaniu - 40s / Przerwa - 10 min

Podajwnik w trybie auto - załączony

Histereza kotłą - 4 C

Sterownik ST - 483

Wzorowałem się też na filmikach z yt probujac różnych ustawień, ale nie mogę uzyskać przyzwoitego efektu. W załączniku zdjęcia, z paleniska zrzuciłem wcześniej skorupę ze spieków. Na większym podawaniu nie dopala mi ekogroszku, na zmniejszonym nadmuchu również, a spieki i tak wystepuja. Proszę o jakieś rady, bo nie mam już pomysłu co może być przyczyną.

IMG_20200530_164937.jpg

IMG_20200530_164809.jpg

IMG_20200530_164915.jpg

IMG_20200530_164835.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W czymś Ci to przeszkadza, czy dążysz do piękna w wyglądzie palnika? Jeśli dotarłeś do granicy niedopełnienia węgla i cofnąłeś się o krok, to możesz zrobić już tylko proporcjonalne skrócenie podawania i przerwy, np. 2 i 20.

Edit: i zacząć od uszczelnienia retorty, jak teraz przejrzałem się zdjęciom

Edytowane przez HarryH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No bez uszczelnienia retory to będzie walka z wiatrakami , od tego trzeba zacząć 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popieram. Nie ma sensu na zmiany nastaw jak palnik jest nieszczelny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez mik90
      Witam. 
      W moim kotle Defro Komfort Eko Lux 20 KW zmieniłem oprogramowanie w którym usunięto opcje palenia bez wentylatora i pracy podajnika. Wykorzystywałem ta opcje do wygaszania kotła. Pompy rozprowadzały ciepło a paliwa i powietrza nie dostawał. Chociaż po ostatnim takim wygaszeniu kocioł trochę się zasmolil. 
      Moje pytanie jak bezpiecznie i możliwie czysto dla kotła można go wygasić? Jakieś sposoby? Będę wdzięczny za każdą sugestie. 
    • Przez mik90
      Witam.
      Od roku posiadam kocioł Defro Komfort Eko Lux 20 KW(5 klasa, retorta). Paliłem do tej pory ekogroszkiem Bobrek(28-29MJ). W kotle czysto, sucho. Podobnie było w zeszłym roku podczas grzania w trybie letnim, chociaż wiadomo, że nieco więcej sadzy, bo kocioł dużo w nadzorze. Niedawno zmieniłem soft z 3.4.0 na 3.6.3 oraz kupiłem na próbę ekogroszek Pieklorz z Piekar Śląskich(27MJ). 
      No i pojawił się ogromny problem z sadzą i smołą w kotle. Z komina po załączeniu się dmuchawy lecą kłęby dymu jakbym mokrym drewnem palił. W kotle ściany osmolone. A po otwarciu drzwiczek wylatuje sam biały dym. Po prostu wszystko się tam dusi. Na szczęście tego eko nie mam dużo 1,5 worka, które muszę zmęczyć,...ale myślę, że można jakoś to jeszcze lepiej ustawić. Prosze o pomoc.
      Palę w PID. Na kotle miałem ustawione 55 st(przechodził na 61, czasem 65). Pompa CWU włączona na stałe, co dawało powrót w granicy 54 st, ale co z tego, skoro bojler lada moment osiągał temp. kotła(co oznacza wyłączenie się pompy CWU, ale mimo to powrót spadał do około 51-52 st.). Moc kotła 55%. 
      Obecnie podwyższyłem temp. kotła na 58(boje się żeby zbyt mocno nie poszła temp. w górę). I zmieniłem opcję z pompą CWU, że zadałem temp. bojlera 45 z histerezą 2 stopnic, co wierzę pomoże w tym, że pompa CWU będzie się częściej załączać a tym samym "zmusi" kocioł do częstszej pracy. Czy dobrze kombinuję? Dodam, że bojler pionowy Galmet 140l.
      Bardzo Was proszę o poradę jak się z tym uporać. Na pewno wrócę do z paleniem do eko Bobrek, ale co dalej? Jak to ogarnąć, żeby ten kocioł tak się nie dusił?
    • Przez derton
      Witam wszystkich,
      na wstępie zaznaczę, że użytkuje ten piec już od kilku lat i nie było z nim żadnych problemów ale ostatnio zauważyłem jedną irytującą mnie rzecz a mianowicie w trybie letnim kiedy piec nagrzewa wodę do ustalonej temperatury (u mnie 50 stopni) zaczyna się wygaszanie pieca i zawsze ta temperatura wody podskoczy powyżej zadanej i tutaj pojawia się problem ponieważ po wygaszeniu pieca pompa działa tak długo aż schłodzi sobie temperaturę do zadanej i czasem trwa to długie godziny. Mnie osobiście nie przeszkadza, że temperatura wody będzie wyższa bo zawsze mogę sobie dolać zimnej wody ale czy to jest jakaś forma bezpieczeństwa żeby ta temperatura była zbliżona do zadanej czy jest możliwość automatycznego wyłączenia pompy wody po wygaszeniu pieca ?
    • Przez Dobrosz
      Będę wdzięczny za pomoc.
      W domu na wsi zamontowałem ( tzn monter zamontował) nowę instalację CO zasilaną kotłem na pellet Defro APC K Slim 10kW
      Nie widzę nic niepokojącego, jednak non-stop na monitorze strerownika wyskakuje komunikat: "Zbyt niska temperatura powrotu. Kod błędu K34"
      W związku z tym mam pytanie wybaczcie brak wiedzy. Mam ten kocioł 2 dni:
      1. Czy to niebezpieczne? Czymś grozi?
      2. W jaki sposób można zlikwidować ten alarm?
      Od montera nie bardzo mogę się dowiedzieć o co chodzi. To co mnie niepokoi to że kocioł nie osiaga z temperatury zadanej (60°C). Dochodzi do 50-52°C i tak trzyma. Temperstura powrotu
      na wyświetlaczy oscyluje ok 50°C
    • Przez makrkaron
      Witam wszystkich ponownie z kolejnym problemem.
      Wczoraj schodzę do kotłowni, oglądam piec i okolice i oczom moim ukazał się niewyobrażalny widok.
      Po dwóch sezonach palenia w ów kotle, doszczętnie przegnił mi czopuch :(. (załączam zdjęcia)
      Co prawda problem z wydzielaniem się kondensatu był ale występuje on okazjonalnie tzn. podczas gwałtownych spadków lub wzrostów temperatury zewnętrznej.
      Takie wiadra jak widzicie przez 2 lata, wylałem może 3-4. Przez kilka tygodni,  miesięcy, może nie ciec nic aż tu nagle z dnia na dzień wyleje 1/4 wiadra.
      Staram się jak mogę palić suchym węglem ale sami rozumiecie, że czasami ciężko jest się wstrzelić zamawiając towar w okres suszy.
      Niemniej jednak staram się robić tak żeby przed ukończeniem starej partii, nowy zdążył przeschnąć.
      Jako że jest teraz ciepło to sterownik pracuje w trybie letnim. Temp. kotła zadana to 60 (-5) a temp spalin 50- 60 stopni C.
      Za wszelkie porady będę wdzięczny. Pozdrawiam.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.