Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko Duo 15Kw - Pomoc z ustawieniem


Mario96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od 3 miesięcy kocioł podany w temacie. Próbowałem różnych ustawień i od nowości się bawię uzyskujac troche lepsze lub gorsze efekty. Piec ma palnik retoryowy i za każdym razem robi mi się skorupa ze spieków żużlowych. Próbowałem już różnych ekogroszków, obecnie sambudrol power max, jest dużo lepszy niż wcześniejszy, ale spieki nadal występują. Obecnie palę w trybie letnim z zaworem trójdrożnym na sam bojler 150l. Kocioł pracuje praktycznie w podtrzymaniu i załącza się może raz na godzinę. Proszę o pomoc, lub nakierowanie co należy poprawić w ustawieniach. Z góry dziękuję za pomoc.

Temperatura zadana kotła - 60 C

Temperatura zadana bojlera - 55 C

Czas podawania - 8s 

Przerwa podawania - 80s

Nadmuch - 30%

Praca podtrzymania - 10s

Przerwa podtrzymania - 25 min

Wentylator w podtrzymaniu - 40s / Przerwa - 10 min

Podajwnik w trybie auto - załączony

Histereza kotłą - 4 C

Sterownik ST - 483

 

Wzorowałem się też na filmikach z yt probujac różnych ustawień, ale nie mogę uzyskać przyzwoitego efektu. W załączniku zdjęcia, z paleniska zrzuciłem wcześniej skorupę ze spieków. Na większym podawaniu nie dopala mi ekogroszku, na zmniejszonym nadmuchu również, a spieki i tak wystepuja. Proszę o jakieś rady, bo nie mam już pomysłu co może być przyczyną.

 

 

 

IMG_20200530_164937.jpg

IMG_20200530_164809.jpg

IMG_20200530_164915.jpg

IMG_20200530_164835.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czymś Ci to przeszkadza, czy dążysz do piękna w wyglądzie palnika? Jeśli dotarłeś do granicy niedopełnienia węgla i cofnąłeś się o krok, to możesz zrobić już tylko proporcjonalne skrócenie podawania i przerwy, np. 2 i 20.

Edit: i zacząć od uszczelnienia retorty, jak teraz przejrzałem się zdjęciom

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Nie ma sensu na zmiany nastaw jak palnik jest nieszczelny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.