Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 20Kw - Spieki


kwiatek1

Rekomendowane odpowiedzi

Nadmuch oryginalny moc 15kw u ciebie musi być 20 ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich sterowników używacie?? Jakiego oprogramowania??

 

Ja zauważyłem u siebie, że wraz ze zmianą oprogramowania tryb palenia bez PID też jest poprawiany.

Najpierw miałem K1 tragedia nie można było dojść do ładu składu.

Potem K1P już niebo lepiej. A ostatnio zaktualizowałem do K1P v.3 i w związku z uszkodzeniem czujnika temperatury spalin miałem okazje palić bez PID. (48 godzin)

Szczerze wybrałem na czuja ustawienia paliło się elegancko aż się zastanawiałem czy lepiej palić bez czy z PID.

Różnice które zauważyłem  1. cieplejszy komin.  2. trochę więcej brudu się w kotle osadza. ( mam DUO) 

a pamiętasz jakie miałeś ustawienia? Jeśli tak to podaj praca: czas podawania czas przerwy i %nadmuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez PID mam ustawienia 1/7 czyli 5 sec podawania 35 sec przerwy.(5*7=35) nadmuch 26% lecz ja mam Stary motoreduktor ten wolniejszy.

Ty masz prawdopodobnie ten nowy. Musiała byś spojrzeć w tabele. Ale wydaje mi się że to będzie ok. 5 sec na 45 u ciebie. Czyli 1/9. Nadmuch ten sam. Do tego ja mam 15kw. Ustaw sobie 5 sec podawanie na 40 sec przerwy i wentylator 26% oczywiście cały piec zamkniety. Jeśli palisz w dwu stanie klapka nadmuchu ma się zamykać jak przestaje wiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie radzę,ustawiam wszystko ręcznie ale to nie tak miało być. Kondultant z Defro twiedzi, że prdyczyną problemów jest wada instalacji: zamontowano mi zawór mieszający trójdrożny zamiast czterodrożnego.Firma obiecała usunąć ten błąd w nadchodzącym tygodniu. Zobaczymy czy dotrzymają słowa i jak po tej zmianie będzie pracował kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam takie pytanie :) posiadam piec defro eko duo pz 20kW z sterownikiem k1 pz  (podłogówka kaloryfery i bojler 250l) :) od niedawna zacząłem prace z pidem i mam mały problem a mianowicie mam zadana temperaturę 56 piec nagrzewa sie do tem 61-62 i potem mam straszny spadek bo do tem 49 i potem strasznie długo sie podnosi czy wy też tak macie - jakie macie ustawienia POMOŻECIE :)?

post-66366-0-50138200-1480604177_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz temp. powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzisiaj wymieniono mi zawór trójdrożny na czterodrożny, panowie rozpalili kocioł, węgiel syberyjski, paliło się pięknie, kocioł osiągnął temp. Super. Po godzinie alarm:złe ustawienie wentylatora. I tak co 15, 20minut. Przyjechał fachowiec i popracował przy sterowniku, parę telefonów do producentów i póki co kocioł pracuje w pid bardzo ładnie. Wychodzi na to, że przyczyną były złe parametry sterownika już ubproducenta.

Jutro dam znać jak kocioł pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz temp. powrotu?

Przy zadanej 56stopni to bardzo niska... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mojej opowieści ciąg dalszy:

piec nadal nie osiągał zadanej temp. a jeśli nawet to na dom szło jakeś trzydzieści arę stopni, temp w mieszkaniu 17 stopni, spalanie około 50 kg/dobę. Z pidem bylo jeszcze gorzej, po 2,5 godziny przesypanego żaru byłobpowyżej retorty. Strach podejść do kotła. Jakoś opanowałam sytuacje i przeszłam na ręczne, biegałam do piwnicy po kilkanaście razy na dobę a w domu zimno, pracuję zawodowo i jeszcze zbliżały się święta. Odpuściłam. Dzisiaj został uszczelniony kołnierz i chyba wreszcie temat opanowany. Dam jeszcze znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też  myślę  o  tym  piecu   ale  po  przeczytaniu   takich  wątków  to  włosy   stają  dęba   jeszcze   kilka  takich  wątków   a  zrezygnuje z  Defro

 

a  poza tym  tyle  wątków   jest  o  uszczelnianiu   palnika   a  firma  i  instalatorzy   liczą  że  się   uda  bez   uszczelniania    powinni  chociaż  w  instrukcji  pisać   że  w  razie   problemów   uszczelnić  palnik   z  tego  co  widzę   niewielka robota 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.