Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 20Kw - Spieki


kwiatek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie mogę dojść do ładu z kotłem Defro Komfort Eko 20KW.

 

Ustawienia:

Praca:

podawanie - 5s

przerwa - 30s

wentylator 20%

 

Podtrzymanie:

podawanie - 10s

przerwa - 10 minut

wentylator - 30s co 30 minut

 

Groszek: Eko-Prometeusz z PW-D.

 

Piec pali czystym, jasnożółtym płomieniem, szybko osiąga wyznaczoną temperaturę (65st) ale po dniu pracy węgiel spieka się na brzegach paleniska, a spiek sięga głęboko na jakieś 5cm w retortę. Usuwam te spieki regularnie, bez usuwania efekt jest taki, że palenisko się pomniejsza i po jakimś czasie zrzuca niedopalony groszek.

 

Zmniejszenie nadmuchu powoduje gorsze dochodzenie do temperatury zadanej i nie dopalanie węgla.

 

Będę wdzięczny za każdą radę, próbowałem już różnych ustawień. Spieki pozostają bez zmian...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam te spieki, węgiel ok 27MJ, próbowałem również marketowego brunatnego ale spieki tez powstawały chociaż mniejsze.

Jak pojawi się niedopalony węgiel, to zwiększ ilość powietrza - zwiększy to spieki ale jak nie będziesz ruszał paleniska, to retorta wypchnie te spieki na zewnątrz.

Oczywiście o książkowym stożku paleniska nie ma co marzyć - trochę pochodzi i już kalafiory dookoła. Tak ustawiłem piec aby nie było niedopałów a spieki same wychodzą z retorty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Spróbuję, chociaż dotychczas po dłuższym czasie bez ruszania paleniska spieki robiły się na tyle twarde i rozległe, że zupełnie blokowały.

 

Pytanie o klapkę na drzwiczkach od dopływu powietrza poza wentylatorem. Powinna być uchylona czy lepiej zamknąć zupełnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich sterowników używacie?? Jakiego oprogramowania??

 

Ja zauważyłem u siebie, że wraz ze zmianą oprogramowania tryb palenia bez PID też jest poprawiany.

Najpierw miałem K1 tragedia nie można było dojść do ładu składu.

Potem K1P już niebo lepiej. A ostatnio zaktualizowałem do K1P v.3 i w związku z uszkodzeniem czujnika temperatury spalin miałem okazje palić bez PID. (48 godzin)

Szczerze wybrałem na czuja ustawienia paliło się elegancko aż się zastanawiałem czy lepiej palić bez czy z PID.

Różnice które zauważyłem  1. cieplejszy komin.  2. trochę więcej brudu się w kotle osadza. ( mam DUO) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam K1Pv4 z softem v 3.2.2

Nie wiem jak inne wersje, ale ten soft ma dużo uciążliwych bug'ów.

Musiałem wyłączyć funkcję ochrony powrotu, bo ciągle wachlował zaworem a ochrona powrotu poprzez podniesienie temperatury na kotle działa w sposób naturalny.

Do tego występują od czasu do czasu kalibracje (?) zaworu - otwiera go na maksa a potem zamyka w 5% skokach przez długi czas, na domiar złego każde grzebnięcie ustawień zaworu powoduje to zachowanie - na dom idzie temperatura kotła - idiotyzm!

Zgłaszałem to do TECHa ale nawet nie raczyli odpowiedzieć, niech napiszą chociaż abym im głowy nie zawracał jeśli mają to gdzieś....

Może za dużo oczekuję od oprogramowania - to tylko piec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mam k1pv4 tylko pz i też uważam że ta kalibracja siłownika zaworu jest zupełnie niepotrzebna. A co do spieków to też walcze z nimi przez już ponad miesiąc od zamontowania kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda mniej więcej tak samo jak na Twoim zdjęciu. Rzeczywiście chyba pora przestać się tym przejmować. Pali się ładnie, tylko spieki szybko zajmują miejsce w popielniku.

 

Powoli zaczynam żałować zakupu Defro. Namówił mnie instalator. U znajomych widzę dużo tańsze piece, które lepiej sobie radzą ze spalaniem, a w popielniku jest w zasadzie pył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RATUNKUUUUUUUUUUUUUUU  POMOCYYYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!

W poniedziałek wymieniono mi kocioł z poczciwego ZĘBCA  na Defro komfort Eko Duo PZ 20kw no i nie śpię po nocach bo czas spędzam w piwnicy próbując dogadać się kotłem. Przez 5 dni spalił około 300kg ekogroszu, Nie mogę uzyskać zadanej temp. więc piec się wyłącza i piszczy. Próbowałam na pid i to samo, zadałam ustawienia fabryczne i to samo.Jedynie jak zamknę dopływ( czy tam odpływ) na grzejniki to temp. rośnie ale w domu zimno, żeby dogrzać dom zaczęłam palić na górnym ruszcie tradycyjnie i jest temp. Nie oto mi chodziło przy tej inwestycji. Czy ktoś mi pomoże? nie wiem jak prawidłowo ustawić parametry, groszek mam z Wesołej,  więc chyba dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sterownik? Jeśli jest opcja alarmu temp. Zmien czas na 0 to przestanie sie wyłączać.

A dalej opisz dom , docieplenie, instalacja jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik K1Pv4 PZ

dom stary ceglany, nieocieplony(jeszcze) pow.160m2

praca parametry:

podawanie 5s

przerwa 60s

nadmuch 24%

podtrzymanie

podawanie 3s przerwa 15min nadmuch 10s/7min

temperatura zadana na kotle 65 stopni osiągnął 45 i po 3 godz. wyłączył się ale tak miałam ustawiony alarm, teraz dałam na  ). Dzięki za pomoc, walczę dalej.

 Grzejniki nowe panelowe instalacja w miedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócić przerwę jak nie dochodzi do zadanej spróbuj 5 podawanie 30 przerwy jak nie przepala i kopci to nadmuch do góry jak spieka to w dół za mała moc palnika jak nie dochodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie spalony to nadmuch w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zawołaj hydraulika co montował kocioł niech luknie na palnik i ustawi jak kasę wzioł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócić przerwę jak nie dochodzi do zadanej spróbuj 5 podawanie 30 przerwy jak nie przepala i kopci to nadmuch do góry jak spieka to w dół za mała moc palnika jak nie dochodzi

jaką moc kotła dałeś w pid i ile nadmuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.