Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy nowicjusza - bardzo wysokie zużycie i spory rachunek


VanShooter

Rekomendowane odpowiedzi

Listwa z kotłem powinna komunikować się np. przez OpenTherm lub inny protokół.

Historycznie kotłem sterował styk beznapięciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @HarryH. Czyli co teraz powinienem zrobić lub kupić ? Te moje regulatory nie łączą się niestety z listwą. Od razu są podłączone do elektrozaworów, który się zamykają, jak temperatura zadana będzie osiągnięta. Czy sytuację rozwiążę zakup regulatora pokojowego, który będzie wpinany bezpośrednio do kotła? Intuicyjnie się domyślam, że brakuje mi teraz połączenia zwrotnego pomiędzy podłogówką, a kotłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze-ja nie wiem, czy te wszystkie listwy i regulatory są potrzebne, czy to tylko pudrowanie syfa źle zaprojektowanej i wykonanej instalacji, jak już Ci to Sambor kilka razy napisał.

Wiele podłogówek w takich prostych domkach chodzi latami z powodzeniem na zwykłej krzywej grzewczej wpisanej w sterownik kotła. 

Ogólnie masz 2 drogi:

-wywalić tę pseudoautomatykę, podłączyś czujnik temp. Zewnętrznej do kotła, ustawić krzywą grzewczą i dostroić przepływami 

- brnąć w automatykę (czego nie polecam), tu przykładowy film jak to ma działać:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HarryH napisał:

wywalić tę pseudoautomatykę, podłączyś czujnik temp. Zewnętrznej do kotła, ustawić krzywą grzewczą i dostroić przepływami 

I rozumiem, że dzięki termostaty wówczas się przydadzą tylko i wyłącznie do regulowania temperatury w pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zwykłe bimetale, prawda? To niczego nie wyreguluje. Obejrzyj ten film. Musisz mieć świadomość bezwładności systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze pojawiło się następujące pytanie. Mam piec jednofunkcyjny, który ma zawór trójdrogowy. Podłączony jest również zasobnik. Dzisiaj jeden z fachowców zwrócił mi uwagę, że mój hydraulik nie zamontował pompy cyrkulacyjnej i zasobnik nie będzie działać. Czy ten zawór trójdrogowy jej przypadkiem nie zastępuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie dziś podobna sytuacja :) 650m3 zużycia od 1.01 do 09.06 :) Ponad 7tys. kWh, jestem lekko w szoku bo miałem większość czasu zdjęte grzejniki, działała tylko podłogówka... W sumie w kwietniu zainstalowałem sterowniki CT200 do mojego pieca Bosch GC2300W i wtedy było fajnie widać kiedy pięć grzeje, a kiedy nie, ustawiłem tryb dzienny i nocny, w każdym razie 1250zł za pół roku, z czego w maju i czerwcu piec nie grzał, a woda nie była w ogóle podgrzewana... Nie mam czujnika temp zewnętrznej...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.