Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec nie przechodzi w tryb podtrzymywania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem,  otoz mój piec jest cały czas w trybie pracy ,pomimo że osiąga zadana temperature to nie przechodzi w tryb podtrzymywania.  Dlaczego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galmet kwp 17s

Expert pid dynamic 4d

Dodam.tylko że jakis czas temu popsuł się sterownik i musiałem zamówić nowy,  no i pewnie ma inne ustawienia,  tylko że teraz nienwiem jak go ustawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, davidof90 napisał:

Expert pid dynamic 4d

Kolego odpalasz guugla i wiesz co masz :)

to co masz pogrubione oznacza jedno . Piec ma tak pracowac cały czas . To ta funkcja odpowiada za to by kocioł nie przechodził w inny stan . Pomijając warunki latem gdy już nie ma gdzie oddać ciepla . 

Wszystko jest dobrze :) Nie masz powodów do paniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego na starym sterowniku przechodził?  Teraz nie mam kiedy węgla.wsypac bo sie dym pojawia z zasobnika odrazu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej wcześniej miałeś srerownik dwustanowy -praca/czekaj.

Pid tak operuje mocą - naweglenie  oraz nadmuch by kocioł był zawsze blisko temperatury zadanej . Jeżeli Ci dymi może masz tam pauze lub w najgorszym wypadku na czas sypania wegla trzeba go wylaczyc A później włączyć . Wszystko powinno być w instrukcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz nadmuch. Proporcjonalnie do dawki nawęglania. Jeśli dym znajduje ujście przez kosz zasypowy to na 100% za dużo wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.