Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proces przejściowy między kotłami węglowym, a gazowym


kowen1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zwracam się z pytaniem do osób, które znają się na rzeczy. Jestem w trakcie remontu domu z lat 50. W domu jest stara instalacja cieplna, która mam zamiar wymienić na taką, która będzie kompatybilna z kotłami na gaz. Niestety jako, że nie posiadam takich środków by zrobić wszystko na raz, pomyślałem, że mógłbym skorzystać z kotła na węgiel który tam stoi (ma ok 10 lat ale jest sprawny). Czy ISTNIEJE HIPOTETYCZNIE możliwość podłączenia instalacji stworzonej dla przyszłego gazu na rok/dwa do pieca na węgiel? Tzn. Że miałbym wszystko kupione oprócz pieca i zbiornika, (kaloryfery, rury itp). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł węglowy musi być zabezpieczony zbiornikiem przelewowym z rurą prowadząca od niego do kotła o średnicy 1 cal bez żadnej armatury po drodze. Jak instalacja z miedzi to Będzie dobrze. Jak instalacja plastikowa to trochę loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł węglowy przez wymiennik podłączasz do instalacji. Kocioł w układzie otwartym, reszta instalacji w zamkniętym. W przyszłości odłączasz kocioł węglowy, demontujesz wymiennik (pamiętaj żeby dać zawory od strony instalacji) i podłączasz kocioł gazowy bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają być wyłącznie grzejniki, już na tym etapie  zaplanuj taką ich wielkość, żeby obsłużyły parametry kotła gazowego kondensacyjnego, np. 50/30/20. Przy kotle węglowym i wymienniku płytowym wystarczy tak dobrać przepływy na obiegach wymiennika, że i kocioł będzie miał ochronę powrotu, i za wymiennikiem będzie odpowiednio niższa temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.