Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przesunięcie grzejnika


Darwroc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję przesunąć grzejnik dwupłytowy nowego typu zasilany od dołu w sypialni o około 10-15 cm w prawo. Pokój już urządzony, wieszaków nie trzeba nawet przesuwać tylko zasilenie o kilkanaście cm, jak można to zrobić we własnym zakresie?

Edytowane przez Darwroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej takimi wężami: nierdzewne i rozciągliwe, przeznaczone również do CO.

wężyki do wody elastyczne i rozciągliwe

 

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie rurki giętkie byłyby chyba idealne, bo jak rozumiem bez żadnych specjalnych narzędzi mogę to zrobić.

Odnośnie podłączenia grzejnika w zał. zdjęcie.

Teraz pytanie o samo przesunięcie, instalacja CO w budynku wielorodzinnym, puszczona w mieszkaniu w posadzce (mieszkam na ostatnim piętrze) na korytarzu dodatkowo jest rozdzielnia do każdego mieszkania osobno - możliwość zamknięcia zasilania i powrotu. Cały budynek ogrzewany jest przez kocioł gazowy w piwnicy. Czyli żebym nie narobił jakiś problemów w budynku (wiadomo sezon grzewczy), zakręcam oba zawory z dołu grzejnika, odkręcam przewody daje np. te giętkie rurki i montuje wszystko i odpowietrzam grzejnik i będzie ok ? 

Jaki rurki najlepiej kupić, wrzucił by ktoś link do sklepu?

 

przyłącze_grzejnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba tylko o inf. jakie gwinty te wężyki maja mieć ? W grzejniku jest 2 razy 1/2", rozumiem zawory zostają na swoim miejscu, a wężyk z jednej strony jest wkreceny bezpośrednio do grzejnika, a z drugiej do tego zaworu?

porzebuje 1/2 gw/gz czy 1/2 gw/gw?

Np.

1.

https://allegro.pl/oferta/wezyk-rozciagliwy-woda-1-2-300-600mm-gw-lechar-8899856534?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

2.

https://instalpiast.pl/pl/p/Przewod-do-wody-12-x-12-gwgz%2C-13-22-cm/87

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkuj troszkę pod grzejnikiem. Przestaw trochę rurki pod nim i go podłącz. Już byś to miał zrobione.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam można grzejnik obróć o180 stopni w prawo i będzie więcej niż 15 cm lub założyć krótszy grzejnik i będzie bez kucia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile takim rozkuciem mogę zyskać? Potrzebuje 10 cm, rurki idą pod tynkiem podejrzewam pionowo w dół i w posadzke. 
To je przedłuż w ścianie trochę. A potem zagipsujesz i pomalujesz. Pod grzejnik nawet nie będzie widać.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak przedłużenie w ścianie to wizualnie opcja super, tylko ja nie znam sie na takiej robocie, nie mam narzędzi i nie wiem jak zrobić połaczenia.

Jeśli chodzi o wymiane grzejnika to myślałem o tym tylko ja grzejnik mam już mały 60x40, to może 50x40 był by ok, tylko nie wiem czy za słaby, no i też opcja droga, nowy grzejnik to tak 200-300 zl.

Natomiast obrócenie grzejnika to sprytna sprawa, co prawda trochę roboty by było nowe mocowania, gipsowanie malowanie starego miejsca. I chyba zawór krzyżowy trzeba by dać.

Każde rozwiązanie ma swoje plusy ale i minusy, ale i tak wiem wiecej w temacie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz grzejnik typu V22 czy CV22  czyli dwupłytowy  -  można wstawić  V33 czy też CV33 ale krótszy.

Byle mocą podobny z tym że trzypłytowy będzie grubszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 09:00, Darwroc napisał:

Natomiast obrócenie grzejnika to sprytna sprawa, co prawda trochę roboty by było nowe mocowania, gipsowanie malowanie starego miejsca. I chyba zawór krzyżowy trzeba by dać.

To jest zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, o ile po prawej stronie jest wystarczająca ilość miejsca i zona nie planuje tam jakiejś szafki czy komody ;)

Rzeczywiście wtedy trzeba dać takie podejście, dlatego grzejnik musi być nieco wyżej niż obecnie.

I nie każdy grzejnik da się w ten sposób obrócić - to zależy od sposobu jego mocowania.

a62d79d54b7cb2d0a0fa4b6fb5c1

 

 

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam grzejnik firmy Purmo dwupłytowy, jest miejsce żeby go odwrócić, jedynie co to teraz jest idealnie po środku wnęki okiennej(szerokość 180 cm duże okno), więc po zmianie będzie przesunięty na sam brzeg. Ogólnie to jest mały pokój dla dziecka pow. 10m2 więc każdy cm sie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza próba przesunięcia grzejnika zakończyła się porażką. Zdecydowałem na te wężyki, bo myślałem że będzie to najłatwiejsze rozwiązanie - ale odradzam je wszystkim do takich połączeń, nie nadają się bo są za sztywne na tak krótkim odcinku nie da się ich wygiąć - trzeb by to zrobić u mnie 2 razy pod katem prostym. Może do jakiś połączeń po prostej może być, ale nie do takiej roboty. Kombinowałem z kolankiem dodatkowym, ale to też wszystko idzie do góry i nie da się tego wszystkiego połączyć. Co do rozwiązań pozostałych to obrócenie grzejnika ok, ale teraz montaż (kwestia wody w instalacji)  i dobieranie zaworu krzyżowego nie będzie proste, ten grzejnik ze środkowym podejściem poza kosztami (drogie te grzejniki) to też nie wiem czy idealnie znajdę pasujący pod moje podejście.

 

  

rurki_elastyczne_1.jpg

rurki_elastyczne_2.jpg

Edytowane przez Darwroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wysokości masz parapet? Można grzejnik dać nieco wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2020 o 10:35, gmaj22 napisał:

Na jakiej wysokości masz parapet? Można grzejnik dać nieco wyżej?

Parapet mam na wysokości 610 mm. Przyłącze jest na wysokości od podłogi 140 mm, grzejnik ma wysokość 400 mm, czyli daje 70 mm zapasu od góry. Wężyki mam o parametrach 90 - 140 mm 3/4 cala. Zrobiłem dwie wersje podłączenia: 1 na zdjęciu od góry daje przesunięcie ok 110 mm w prawo, natomiast na wysokości ok 80 mm, 2  przesunięcie w prawo 60 mm, natomiast na wysokość ok 100 mm. Czyli żadne z nich nie zadziała do końca, dodatkowo w wersji 1 jeden z wężyków mu iść po większym łuku bo koło siebie ciężko zmieść takie duże kolanka. Może ktoś ma pomysł jak to podłączyć?

rodzaje_podlaczenia.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz tego połączyć dwoma kolankami i i nyple albo mufą?

 

Albo odkręcić to podłączenie grzejnika założyć kolanko skręcane z kawałkiem rurki pex?

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MikiQ napisał:

A nie możesz tego połączyć dwoma kolankami i i nyple albo mufą?

 

Albo odkręcić to podłączenie grzejnika założyć kolanko skręcane z kawałkiem rurki pex?

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Zobacz jakie mam przyłacze do grzejnika, oba polaczenia musza iść na prawo, czyli jedno zaslania drugie, w tym wypadku trzeba by na jedno połączenie dać 4 kolanka, jedno idzie w strone ściany, a drugie na pokój coś w kształt literu U. Gdyby robić to przed przyłączem to tak samo trzeba by kombinować z rurkami pex. Ale gdyby wykorzystać te moje elastyczne rurki, to dajac 2 kolanka na polaczenie, jedno od strony przylacza, a drugie od strony grzejnika mozna by zrobic cos w rodzaju łuku jeden w strone ściany drugi na pokój, może to by zadziałało, tylko musze wysokosć takiego połaczenia sprawdzic.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz jak koń pod górę. na prawą rurkę nakręcasz kolanko w prawo, na lewą giętką w prawo górą dużym łukiem, do giętkiej dajesz kolanko w górę , a do kolanka prawego giętką dużym łukiem w górę. Długość giętkich dobierasz na tyle ile chcesz przesunąć. Pozdrawiam Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.