Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przeróbka rozdzielacza TECE


elmagico33

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym na początku wiosny przerobić samodzielnie dwa identyczne rozdzielacze po 7 pętli każdy, ponieważ ten który posiadam niekoniecznie nadaje się do mojej instalacji tj. 100% podłogówki ok 150m2

Pytanie czy do sprawnego działania wystarczy usunąć samą pompę czy muszę zdemontować również zawód 3d ( aktualnie jest odkręcony na 43stC, tym samym stanowi swoiste zabezpieczenie gdyby poszła bardzo ciepła woda z kotła ), druga sprawa myślałem aby pozostawić również tą część nad pompą gdzie znajduje się termometr, zawsze jakiś przydany element żeby wiedzieć jaka temp jest na zasilaniu i powrocie

W zamyśle  jest aby instalacja działa jedynie na pompie z kotła, obecnie pompy  w rozdzielaczach są wyłączone, przepływy na pętlach ustawiłem 1-2l/min

pompa w kotle jest modulowana więc dopiera moc w zależności od tego jaką ustawię deltę między zasilaniem a powrotem - obecnie 3stC

 

3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3 dni mam wyłączone pompy w rozdzielaczach i całość chodzi jedynie na pompie kotłowej -  przepływy ustawione w zależności od potrzeb dla danego pomieszczenia od 1 do 2l/min

pewnie sama wyłączona pompa w rozdzielaczu powoduje również dodatkowy opór, więc spodziewam się że po jej zdemontowaniu, przepływ będzie taki sam lub lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.