Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozdzielacz podłogowki TECE


viper126p

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informację szanowne grono gdzie powinno być podłączone zasilanie a gdzie powrót bo coś mi się wydaje że fachowcy się pomylili:( z góry dziękuję za pomoc 

20220918_200947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam to podlaczone do podłogówki,na gorze jest zasilanie, na dolnej listwie powrót czyli jakby pod prad,kierunki przepływu które sa wybite fabrycznie na zaworach oraz pompie zaznaczylem czerwonymi strzalkami

20220918_200947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor ten rozdzielacz ma prawo działać jeżeli jest zasilanie i powrót są podpięte tak jak kolega pokazał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie działa prawidłowo ciezko to jakos sensownie ustawic,to było zakładane jakies 10lat temu i takie wtedy były te rozdzielacze,reasumujac jest duza kucha?jak zamienie miejscami zasilanie z powrotem to powinno sie polepszyć? aha i czy te rotametry mozna zainstalowac do tego co mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sambor a mozesz mi wytlumaczyc jak to działa? ten zawor termostatyczny ma podłaczony drut(kapilarę) i po ustawieniu zadanej temperatury bedzie właczało i wylaczało pomke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam , jeżeli ten rozdzielacz jest zasilany z kotła gazowego to niestety trzeba go przerobić. Jeśli kocioł na węgiel lub pelet to będzie działało prawidłowo, tylko zasilanie z kotła powinno wchodzić na dolną belkę, pompa tłoczy to zasilanie w górną belkę i należy przyjąć, że belka górna to belka zasilająca pętle podłogowe i na niej powinny być zamontowane rotametry, a te zawory z górnej belki najlepiej dać na dolną belkę bo inaczej mogą wydawać dziwne odgłosy . Zamiast rotametrów można zastosować te zawory nastawne z czerwonymi kapturkami i na tkz , ,,czuja " regulować przepływ w pętlach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.