Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Gazowy jaki?


Voodoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem na etapie kupowania pieca gazowego i robienia instalacji hydraulicznej.

Otóż otwieram z żoną salon fryzjerski.

Budynek 50m2, ocieplony styropianem 15cm, ocieplony strop styropianem 10cm, okna 3 szybowe.  Ogrzewanie podłogowe 50 M2 , jeden grzejnik. Zależy mi na tym aby ciepła woda była niemalże od razu i nie było spadku temperatury. To też zastanawiam się nad piecem 1 funkcyjnym z zasobnikiem, bądź 2 funkcyjnym z wbudowanym zasobnikiem.

Bosch Condens GC2300 iW 15p 1f

Junkers ZSB 14-5C. 1f

Termet Ecoodens Gold plus. 20 1f

 

Lub

Termet Ecoodens Integra II

 

 Jest to mój pierwszy piec, więc mam dylemat, chyba ze 2 funkcyjny da radę.

 

2 pytanie, hydraulika w systemie trojnikowym i cyrkulacja jest sens na tak małej powierzchni czy rozdzielacz i każdy odcinek osobno podłączać. Pytam ponieważ 3/4 rzeczy na budowie robię sam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej powierzchni i izolacji to ja bym poszedł w klimatyzator z funkcją grzania i ogrzewacz przepływowy do CWU. taki termosik potrzebuje maksymalnie 2,5KW a to jest powyżej mocy minimalnej większości kotłów dostępnych na rynku. nawet decydując się na model z modulacja od 2KW(Junkers/Bosch,Immergas) przez większą część sezonu kocioł będzie taktował czyli praca z mniejszą sprawnością i wyższe rachunki. jeśli juz jednak instalacja położona i ma być gaz to nie więcej niż 14KW i coś z tego co napisałem powyżej z uwzględnieniem dostępności serwisu w okolicy. odnośnie CWU to zasobnik w okolicy 80L powinien wystarczyć aby zapewnić ciągły dostęp ciepłej wody przez cały dzień pracy zakładu. zadbać jedynie o jego właściwe umiejscowienie lub cyrkulację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

rozejrzyj się za serwisem tego kotła najpierw. jak masz w okolicy serwisanta i opinie o jego pracy są przyzwoite to możesz zacząć myśleć o tym modelu. Jak nie masz serwisu blisko to odpuśc sobie i zacznij szukac takiego z dostępnym i ogarniętym zapleczem. potem wybór konkretnego modelu w zależności od zasobności portfela. chociaż ja bym szedł w Junkersa(tyle że sam mam więc to nie jest obiektywna opinia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.01.2020 o 19:21, Voodoo napisał:

Zależy mi na tym aby ciepła woda była niemalże od razu i nie było spadku temperatury.

Jak to jest wymóg podstawowy to raczej duży zasobnik _ mocny kocioł aby ten zasobnik szybko grzał - 12-14kW nie wystarczy.

Ja bym polecał termeta 25kW + min 200l zasobnik i dobrze wykonaną cyrkulację CW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Zamierzam podłączyć kocioł gazowy (dwufunkcyjny).Powierzchnia grzania ok 100m2.budynek cegła porotherm 24 cm plus ocieplony styropianem 15cm,poddasze zaizolowane wełną mineralna 20cm.w domu grzejniki.Zależy mi by piec mógł juz pracować od zakresu mocy  poniżej 2kw i po załączeniu startował od 40%mocy .Woda do ogrzania dla 3 osób głównie wieczorem (wanna).jaki piec byście polecali żeby był oszczędny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.