Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie pieca Buderus


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem w trakcie szukania optymalnego ustawienia kotła kondensacyjnego Buderus. Posiadam ogrzewanie podłogowe na całym dole domu oraz grzejniki na górze. Podłogówka jest załączana manualnie na  przycisk. Początkowo grzałem z temperaturą 50 C zasilanie -> co powodowało uzyskanie około 30 C na wyjsciu z podłogówki. Jednak grzanie od 5-9 oraz od 16-20 przy zasilaniu 50 C powoduje dość duże zużycie gazu. Czy nie lepiej wydłużyć czas grzania i ustawić temperaturę zasilania kotła 38 C? Z tego co sprawdzałem, temperatura zasilania 38 C powoduje 60% mniejsze zużycie gazu niż ,temperatura zasilania 50 C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gb 062 24kw ze zbiornikiem cwu 200L, dom 130~m2, dol podlogoka, gora grzejniki. Ocieplony. Tez kombinuje z ustawieniami. Napisz cos wiecej jaki kociol, jaki dom itp :)

Aktualnie testuje ustawienia temeratura grzania 22st od 6-21 potem obnizenie 21 st az do rana. Sterowanie wg krzywej z ptk poczatkowym 30 st i koncowym 55 st. Obnizenie prog temp zewnetrznej. system grzewczy- grzejniki. budynek sredni ustawilem. Tryb ograniczony od 6st, wplyw pomieszczenia 3K. Jednak po przejsciu w tryb obnizenia kociol zalaczal sie na chwile i wylaczal. Teraz na kotle w menu 1.1A zmienilem ze 100 na 30. czyli max moc kotla. Poki co o dziwo pracuje spokojnie bez zbednych rozruchow co chwile. Zobaczymy jakie bedzie spalanie, komfort itd. Jak bedzie ok to dam znac moze cos razem wymyslimy bo ja juz kilka postow pisalem o pomoc w ustawieniach na forum (bo instalator ma wyje***e albo jest zbyt cienki) ale odpowiedzi nie uzyskalem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa grzewcza dalem poczatek 35 a koniec 60 stopni. system grzewczy zmienilem na podlogowke, a obnizenie - pomieszczenie. Wplyw pomieszczenia 1K. Teraz jak jest okolo 1-3st na zewnatrz zasilanie utrzymuje okolo 43/ 44 stopnie. Ustawilem 21stopni na 23h i 45 minut. Te 15 minutpozostale to obnizenie do 18. Jeden obieg grzewczy. Na podlogowke mieszacz afriso ustawionyna '3' U gory nieco za cieplo bo 22-22,5 stopnia ale jak zas przykrece termostaty to spadnie moc palnika do minium 24% i bedzie taktowac, a tak chodzi na 25-28% .Narazie po jednym dniu ok, kilka startow mial ale podejrzewam ze przez podgrzewanie cwu. Sugeruje sie glownie postami uzytkownikow gbbsoft i DJ82bo wydaja sie dosc konkretni.
 

Narazie prowadze obserwacje ale licze ze z ich pomoca ogarne moj przewymiarowany kociol zeby pracowal stabilnie i spalanie bylo ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.