Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł OSIEK ELIPSE V - opinia - czy się sprawdza


tymian79

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, eliks napisał:

A jaki brak ekologii widzisz w paliwie odnawialnym jakim jest pellet?

u nas dobry pellet robi się niestety z dobrego drzewa, ale to nie chce aby ta dyskusja stała się tematem;)

7 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Dobry kocioł i dobrze ustawiony spali pellet bez sadzy. W kotle jasno szaro albo wręcz biało. Komin czysty. Jasnobrązowy pył na wymienniku. Przy temp spalin na mocy max nawet poniżej 100 stopni. Przy minimalnej ilości popiołu. U mnie na miesiąc mniej niż 1 kg. 

Oczywiście, patrzę tylko ekonomicznie pod względem zakupu dobrego pelletu w rozsądnej cenie, no i oczywiście kaloryczność jest po stronie groszku. Gdyby węgiel był taki zły nie byłoby kotłów 5 kategorii na groszek

 

Na dniach zadzwonię do producenta i poproszę aby spytali jednego z klientów z mojej okolicy czy mogę do niego podjechać i zobaczyć jak piec funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Ponawiam temat, czy ktoś ma już ten kocioł i jak się sprawuje. Zamierzam go kupić + moduł internetowy żeby kontrolować prace kotła. Wydaje się być dobrą alternatywą, bo wykonany z blachy 8mm, zmienna powierzchnia paleniska, sterowanie na Techu, zapalarka, możliwość palenia dwoma paliwami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 8mm to w którym miejscu? Nie czytaj głupot i nie kupuj kota w worku. Jak chcesz coś dwupaliwowego to bierz Technixa z palnikiem SV200. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.09.2020 o 10:40, eliks napisał:

Te 8mm to w którym miejscu? Nie czytaj głupot i nie kupuj kota w worku. Jak chcesz coś dwupaliwowego to bierz Technixa z palnikiem SV200. 

To podpowiedz  jaki kocioł kupić z tym palnikiem zapalarką i sterowaniem Tech albo Plum.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2020 o 00:16, eliks napisał:

No napisałem Ci.

Jakoś nie bardzo mi napisałeś. 

Podałeś że na stronie Technixa mam palnik, nie ma on zapalarki i jest na sterowniku Argos. Czyli nie ma nic na czym mi zalerzy. Znalazłem gdzieś sam palnik SV200 z zapalarką, ale teraz potrzeba mi jeszcze pieca i sterownika z obsługą dwu-paliwową.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.