Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaba wydajność kotła CO dodatkowy wymiennik


Piotrek17-44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kupiłem ostatnio okazyjnie prawie nowy piec CO co prawda na chwilę stąd ta decyzja. Piec wykonał jakiś ślusarz problem jest taki że jest słabo wydajny dosyć mocno grzeje komin temperatura spalin przy rozpalaniu przekracza 350 stopni, po nagraniu instalacji spada do około 250 jak otworzy się klapka. Zdjęcie 1 jak wygląda teraz. Na 2 zdjęciu. Myślę dołożyć taka półkę, tylko niewiem jak będzie z zachowaniem ciągu kominowego. Może ktoś coś podpowie 

20200106_201901.jpg

20200106_202130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli teraz masz ok. 250st. więc wymiennik nie odbiera wytworzonego ciepła. Pomysł jak na drugim zdjęciu bardzo dobry. Kocioł sam z siebie ma za małą powierzchnię w środku żeby mógł odebrać ciepło wytworzone na palniku więc dorobienie kolejnej półki nie osłabi ciągu kominowego.

Na jakiej zasadzie miałby być zrobiona ta półka? Jako oddzielny wymiennik z płaszczem wodnym i połączony rurami z kotłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak planujesz można zrezygnować z kopciucha i zrobić dolniaka,ale jak to będzie działało to okaże się po przeróbce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.