Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakończenie komina spalinowego


Zbieron

Rekomendowane odpowiedzi

Po co Ci to? Chcesz ciag poprawic/oslabic czy zeby woda deszczowa nie leciala? Jaki jest cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg jest ok, chodzi o ten zżarty kawałek blachy który wystaje ponad komin i zaraz odpadnie. Na większąści kominów widzę pomontowane stożki z kwasiaka jako zakończenie komina, czy u mnie nie powinno również być jakiegoś zakończenia? 

P.s po oderwaniu tej zżarty blachy będzie otwór fi 190mm,  a stożki mają 200mm.  Jak to ogarnąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Zbieron napisał:

Ciąg jest ok,.

...

Czyli nie za duzy, nie za slaby. Nie widze sensu zeby cokolwiek tam zakladac. Rob jak uwazasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź to przynajmniej solidnie zamocuj, żeby wiatr nie wyrwał i komuś krzywdy nie zrobił .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam podobny problem

20200125_143045.thumb.jpg.3c5d7014f5ac3af8ce879f6820d81492.jpg

Dlaczego po dwóch miesiącach zrobiło się taki sito? Stal nierdzewna, ale nie wiem jaki gatunek. Wstawione to jest dla ochrony blachy na kominie przed spalinami. Jak widać kiepska ochrona. Paliwo to ekgroszek retopal, niby suchy, od wakacji leży w kotłowni luzem. Ale często widać jakby para wodna szła z komina. Podejrzewam że w tej nadstawie następuje skraplanie spalin. 

Czy na takie coś potrzeba jakiś odpowiedni gatunek i grubość stali?

Czy to wogóle jest tam potrzebne zeby spaliny nie zjadły tej blachy wokół wylotu spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grzesiu napisał:

Stal nierdzewna, ale nie wiem jaki gatunek

Witam Kolegę.

Na pewno to stal nierdzewna?? Ja oceniam to na jakieś cienkie aluminium, takie to popłynie w pół roku bo w retopalu siary jest do 1%, te białe wykwity wyglądają na siarczan glinu...

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czas na zmianę mojego sita,  pierwotnie miałem nasadę z pierwszego zdjęcia( z wsadem), ale widzę, że są również bez tego dolnego kołnierza.  O co chodzi z tą różnicą? 

Screenshot_2020-03-03-17-02-14.png

Screenshot_2020-03-03-16-47-31.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, a czy izolacja komina nie powinna "oddychać" , tak jak na tym rysunku poniżej?

Bo jeśli tak to wariant nasady z dolnym wsadem uniemożliwia przepływ  powietrza- dobrze myślę ?

inst skorsten plus 29_30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.