Skocz do zawartości

Tomasz76

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia Tomasz76

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dzisiaj w piecu założyłem cegłę szamotową , tą cienką, dokładnie to położyłem ją na przesuwnej przegrodzie, tym samym zmniejszył się prześwit wylotu spalin z komory zasypowej do kanałów spalinowych. Zauważyłem że teraz dym z komina leci koloru siwego a przedtem leciał taki żółtawy. Zastanawiam się tylko czym izolować drzwiczki zasypowe aby sie tak nie nagrzewały i ciepło nimi nie uciekało na kotłownie?
  2. https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8965-prosba-o-ocene-opinie/ dmuchawa to wpa03 na 1 biegu , zostawione tylko około 1cm szczelina do nadmuchu. Po założeniu zaworów na pewno temperaturę podniosę do 55c czyli to będzie z histerezą 57c. Tak czy inaczej to więcej z tego pieca raczej nie wyciągnę, wadą niestety takiego palenia jest iz po kilku godz. zajmuje sie cały wsad i to skraca w bardzo dużym stopniu czas palenia.
  3. Witam teraz mam ustawione 30s co 4min, poniżej tych ustawień piec szybko schodzi z zadanej mu temperatury(wychładza sie) i załacza sie na stałe dmuchawa aby dobić poza zadana 2c. Zamówiłem juz zawory termo na grzejniki powinny być w połowie tygodnia, jak je założę to podniosę temp. zadaną na 50c i wtedy zobaczę czy będzie lepiej trzymał na jednym załadunku bo na dzien dzisiejszy to te 20kg na 6g to kosmos. To znaczy nie chcę aby ktoś mnie zrozumiał opatrznie że po 6 godz jest wygaszony jest żar tylko trzeba juz dołożyć bo dmuchawa cały czas pracuje
  4. czy są na forum inni użytkownicy tego kociołka o kubaturze 14kw i mogą się wypowiedzieć o jego stało palności na jednym zasypie do pełna. Gdyby kociołek wytrzymywał na jednym zasypie bez żadnych czarów za każdym razem min te 16 godz to byłbym na niego jednak zdecydowany, tylko potrzeba mi więcej opinii .
  5. Z tego co pisałeś kand to jeśli piec na 25kg węgla trzyma od około 16h to dawałoby to 1125kg miesięcznie, piec musiałby wytrzymywać min. 18h wtedy koszt spalania miesięcznego mieściłby się w 1 tonie (~990kg). Do mac65 Mnie zagotowanie wody nigdy się nie zdarzyło, ale przypuszczam że ojcu pewnie się to kilka razy woda zagotowała niestety. Tak czy inaczej kociołek pójdzie z racji ekonomiki na recykling :D po sezonie grzewczym. Dmuchawa juz jest przysłonięta , bardziej raczej jej nie zasłonię bo by chodziła prawie cały czas aby nagrzac do zadanej temperatury, a na piecu mam ustawiona 42c jak przyjdą zawory na grzejniki to podwyższę do 50-55 zobaczę wtedy jakie będą wyniki palenia.
  6. Piec stary jak świat, chyba jego czas już przeminął https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8965-prosba-o-ocene-opinie/
  7. witam wszystkich użytkowników sds-a , mam pytanie odnośnie pieca sds ceramik 14kw ile do niego wchodzi kilogramów jednorazowo węgla orzech? i ile wytrzymuje po pełnym załadunku ten piec godzin, bo już sam nie wiem co kupić , byłem zdecydowany na ten piec ale on chyba nie wyrobi sie w spalaniu max 1 tony węgla miesiecznie (120m2 nieocieplony dom plus 140L bojler) Proszę o odpowiedź bo mój obecny zębiec puszcza mnie z torbami pali 20kg na 6 godz.orzech.
  8. No rzeczywiście trochę ubogi ten sterownik, jak dla mnie to za mała wartość czasu przedmuchu dmuchawy tylko do 25s(teraz mam ustawiony na 30s). Muszę się dowiedzieć czy jest opcja z bardziej zaawansowanym/rozbudowanym sterownikiem. RobsonFX z twojej wypowiedzi wynika że po zasypaniu całego pieca węglem (orzech)czyli spalanie od dołu , piec Ci trzyma około 9-10 godz tak ? Ile m2 ogrzewasz tym piecykiem? Tak patrzę na ten kociołek i nie widzę tam "wajchy" do rusztowania czyżby tam był ruszt stały ? (wodny czy żeliwny?)
  9. RobsonFX a powiedz jaki system napowietrzania jest w tym piecu? taki jak w sasie i defro z boku dyszami czy jakiś inny patent? W nim wymiennik ciepła jest pionowy czy poziomy? Aha jeszcze jedno powiedz jak tak obsługa , praca sterownika bo na folderach wygląda na taki mało zaawansowany , nie chce powiedzieć że kiepski.
  10. Witam nie wiem jaki masz kocioł ale tak sie składa , że też obecnie posiadam kocioł 11letni(2000r) zębiec swk14 i dodałem mu dmuchawę i dwie pompy Co i Cwu steruje mi tym wszystkim Auraton 1111 Multi , wszystko chodzi super.
  11. Witam wszystkich Jakiś czas temu do mojego starego zębca (2000r) dodałem dmuchawę z klapką, zamontowaną od przodu zamiast uchylnej klapki od dozowania ciągu. W ten sposób po załadowaniu całego paleniska węglem(niestety nie wiem jakiej kaloryczności) uzyskałem stałopalność na poziomie 6 godz bez dokładania i zaglądania do pieca. Steruje tym wszystkim Auraton 1111 Multi , dodatkowo pompa CO oraz pompa CWU obie podłączone pod sterownik. Wiem z tego forum notabene, iż jest to piec górnego spalania , ale ja palę w nim od dołu węglem zresztą od zawsze tak w nim było palone(ojciec jak go kupował pewnie nawet nie wiedział jaki to rodzaj pieca) jak dotąd nie mam z nim jakichkolwiek problemów , pali się super, trzyma zadaną mu temperaturę +-2c. Martwi mnie jednak to iż przy podtrzymywaniu temperatury zadanej , jak już się dobrze rozpali i piec normalnie pracuje to temperatura na wylocie do komina oscyluje w przedziale 40-50C a to chyba za mało. Nie mam w instalacji zaworu 3D ani 4D.Nie wiem jaka jest temp. wody powrotnej. W domu tylko grzejniki bez podłogówki, na razie bez termostatów ale w tym tygodniu będą założone danfossa. Czy w tej instalacji przydałby się zawór np. 3D ? coś by to pomogło? Ogrzewam nim 100m2 plus około 15m2 klatki schodowej,bojler 140L, dom nie ocieplony z pustaka plus dylotacja chyba z cegły, nie pamiętam. Obecnie nie mieszkam w tym domu (remont kapitalny) więc na piecu temperatura zadana to 42C może to mało ale w zupełności wystarcza w pokojach mam 20C na dworze -12. Otwory powietrzne w drzwiczkach uszczelniłem silikonem wysokotemperaturowym tak samo osadzenie dmuchawy i nic nie kopci. Dodaję zdjęcia Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us
  12. Poczytałem sobie troszkę i rzeczywiście ,heiztechnik nie ma w swojej ofercie jeszcze kotła z dolnym spalaniem ,szkoda bo byłbym zdecydowany na ten kociołek, górne spalanie całkowicie odpada(czasami żona będzie zmuszona do palenia i z takim sobie nie poradzi) w dolnym będzie tylko dosypywać opał.
  13. Witam wszystkich serdecznie Też jestem na etapie szukania nowego kotła i zainteresował mnie właśnie wyrób firmy Heiztechnika a dokładnie model Q HIT Plus 15 KW, ciekawi mnie ilu litrowy jest załadunek w tym kotle bo nie mogę nigdzie znaleźć i ile trzyma po full załadunku węglem godzin. Cichewicz logica to górno -spaleniowiec a z tego co czytałem to w takim piecu nie powinno sie dokładac tylko czekać do wypalenia sie opału, dlatego go odrzuciłem no i cena też nie grzeszy, biorę pod uwagę jeszcze defro Optima Plus oraz SAS model NWT dolne spalanie ze sterownikiem i dmuchawą oba te piece maja załadunek około 25/30kg , przy czym cena kotła defro nie zachęca do zakupu moim zdaniem jest za wysoka co najmniej o 700zł.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.