Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spore wydatki na ogrzewanie


Hereticsheresy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230
22 godziny temu, Hereticsheresy napisał:

Piec jest caly czas wlaczony 24/h.  Parametry ustawione na 

Temperatura 70stopni

Powrot 60 stopni

Temperatura zaworu 45 stopni

temperatura CWU 50stopni

Jaki masz zawor? Tzn mieszacz. Wrzuc fote. Masz na nim podejrzewam silownik. Masz w sterowniku zalaczone sterowanie pogodowe? Czy te 45 stopni na grzejniki to stala nastawa? Jaka jest histereza temp zadanej?  Na CWU mozesz ustawic sobie obnizenie. Tzn zalaczyc harmonogram i na noc obnizycz temp w boilerze o np 5 stopni. Tu zaoszczedzisz. . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hereticsheresy napisał:

Co mam zrobic? Watpie zebym byl w stanie wycic ta rure i zamurowac dziure, chociazby dlatego ze moja matka sie na to nie zgodzi.

Odizolować parter od piętra-pokusiłbym się nawet o izolację podłogi piętra.

Grzejnik zawsze można ściągnąć a rury owinąc wełną i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, Heiztechnik jest fabryką kotłów, nie zajmuje się montażem kotłów. Osoby które montowały kotłownię najzwyklej w świecie posiadają ubrania firmowe Heiztechnik.

Co do kotła, to zdzwoń się z serwisem i przez telefon spróbuj zweryfikować podstawowe ustawienia kotła.

Z tego co czytam to ogrzewasz budynek o wątpliwej izolacji cieplnej. Podobno masz kocioł o mocy 25 kW, a taki potrafi łyknąć nawet 5 kg paliwa na godzinę przy maksymalnym obciążeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hermogenes napisał:

Piękna 5 klasa, to dlatego ma taką małą emisję pyłu . SONY miał rację, robią Was w trąbę po 1000 zł  za tonę prasowanych odpadów.  

Wiem tylko ze piec, instalacje, wylewki etc. robila jedna firma chyba wlasnie jakis oddzial tego heiztechnik

Ja się nie znam na spalaniu pelletu, ale co robi płomień poza komorą spalania, jeśli jest zbyt krótka to trzeba ją wydłużyć.Zadzwoń do tych gości w kurtkach niech to ustawią, a przy okazji poprosisz o dokumentację. Ja zaczynam coraz bardziej wątpić w całe to przedsięwzięcie ile Cię skasowali 50 k czy więcej? Pozdrawiam Hermogenes 

 

Jeżeli zginęła ci dokumentacja, to możesz ją pobrać ze strony Heiztechnik-a:

https://heiztechnik.pl/do-pobrania-pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hereticsheresy napisał:

Wybacz, ale ludzie z heiztechnik 2 miesiace mi dowozili gwarancje i instrukcje, mam ja od 2 tygodni dopiero i zapomnialem nawet zajrzec. Wspomne jeszcze ze faktury do tej pory nie widzialem.

To na co Ty czekasz , nigdy się faktury nie doczekasz jak będziesz tak miękki. Do Urzędu skarbowego i to już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heiztechnik napisał:

Jeżeli zginęła ci dokumentacja, to możesz ją pobrać ze strony Heiztechnik-a:

https://heiztechnik.pl/do-pobrania-pl

Chodziło o dokumentację całego przedsięwzięcia, ktoś powinien projekt wykonać i uzasadnić dlaczego tak a nie inaczej. Gość zapłacił jakieś pieniądze i nie wie ile styropianu ma na ścianie, można nie pamiętać po to jest papier lub plik w AutoCAD. 

  image.png.af830e2d9b10b056dbf346b130f86679.png

Ja widzę odcięcie barwy farby na tej ścianie, może to być gra światła. Równie dobrze zimna ściana obym się mylił. Miałem już nie pisać ale zostałem wyrwany dzwoneczkiem do tablicy. Pozdrawiam Hermogenes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hermogenes to tylko cień od okna, był już gość od pieca i sobie z nim pogadałem. Na ile mnie zbajerował na ile mówił prawdę nie wiem.Ale dowiedziałem się, że mniej więcej wszystko jest tak jak powinno być i w czasie robienia instalacji odcięli (tu zapomniałem słowa którego użył) czymś tam czy w jakiś sposób rurki od ściany. Jeszcze nie załatwiłem termowizji więc mogę mieć tylko jego słowo.

@SONY23 Okazuje się, że przez syf miałem dużo większe spalanie. W niedzielę po wyczyszczeniu kotła ustawiłem max. 20kW zasypałem podajnik 2 workami imex pellet i spalanie wyszło mi poniżej 27 kg. Natomiast po tym zasypałem 3 workami pellet Gold i spalanie mi wyszło prawie 33kg ale to i tak sporo mniej niż przed wyczyszczeniem kotła. Jeszcze mi pokazał co mam zrobić żeby wyczyścić to z tyłu i ślimak. Ale przez te 3 dni kocioł raczej nie zebrał syfu.

@robin60Sprawa z fakturą już nieaktualna, zostało wszystko rozliczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że szwagier palący grochem jak po 2 tygodniach w sezonie nie przeczyści kanałów to potem mu tygodniowo worek już więcej wciąga. Aw wymiennik ma pionowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.