Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł gazowy spory dom


Kubus000

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim, 

 

Poszukuję rady. 

Jestem na etapie wyboru kotła gazowego. Nowy dom w systemie kanadyjskim, dobrze ocieplony. Ściana 25cm wełny, dach 40cm. Okna drewniane 92mm energooszczędne. 300m2 w tym ogrzewany garaż 40m2. Kubatura to pewnie ok . 1300m3. Jedna łazienka na dole (14m od kotłowni). Dwie łazienki na górze (23 i 28m od kotłowni). Kuchnia 24m od kotłowni. Żona lubi ciepło :( ok. 23-24st w domu. Zależy mi na komfortowym użytkowaniu, szczególnie cwu, chciałbym żeby można korzystać z każdej z trzech  łazienek jednocześnie.  

Mam miejsce na kocioł, oddzielna mini kotłownia 3m2. 

 

Zastanawiałem się nad kotłem jednofunkcyjnym z oddzielnym zasobnikiem (nie wiem ile litrów, 300?)

 

Lub nad kotłem dwufunkcyjnym z wbudowanym zasobnikiem 150-200l. 

Coś do ok. 15tys PLN. 

Kilka modeli oglądałem w necie ale nic nie sugeruje, proszę o rady. 

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termet Gold 25kW Co do wielkości zasobnika zależy ile jest osób w gospodarstwie domowym,możesz przyjąć 50l/osobę.Też przy wyborze gra rolę odległość poszczególnych punktów poboru od zasobnika,jak daleko to kocioł 1F z zasobnikiem + cyrkulacja CWU.Nie ma potrzeby wydawania aż tak dużej kwoty.No chyba że nie masz w pobliżu serwisu tego kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki za odpowiedz. 

 

Naprawde taki kociol sobie poradzi? Jestem laikiem w tym temacie i oprocz mocy zwracam rowniez uwage na cene. Jesli taki kociol w cenie ca. 4tys PLN daje rade to po co ludzie montuja kotly po 10-15k? Myslalem o vitodens 242-f lub Bosch Condens GC9000iWM.

Nie zebym mial parcie na wydanie pieniedzy ale jesli mam dorzucic kilka tys i byc bardziej zadowolony to wole wydac wiecej. To moj trzeci dom i doswiadczenie nauczylo mnie ze pozorne oszczednosci czesto wychodza bokiem.

Tak jak wspomnialem komfort najwazniejszy. 

150m2 podlogowki, 5 sypialni z kaloryferami, kaloryfery w 3 lazienkach i garazu. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich odległościach dla CW, to tylko kocioł 1-F, bojler zależny od ilości mieszkańców - przyjmuje się 50l/ osobę.

Od pojemności bojlera jest zależna moc kotła.

Cyrkulacja dobrze zaplanowana obowiązkowa.

48 minut temu, Kubus000 napisał:

Sama marka to jak z wyborem samochodu, nic nie daje.. 

Przy tych danych co podałeś niestety podaje się tylko markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.