Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CERAPUR MODUL ZBS 22/150-3 SE ponad 12 tys. startów palnika od 24.06


balbi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam chyba problem z moim piecem. Mam nowy dom o użytkowej powierzchni 170m2 z poddaszem użytkowym. Ogrzewanie 100% podłogówka, bez grzejników. Mam 2 osobne obiegi ze sterownikami i pompami + sterownik na piecu CW400.

Dom jest w trakcie ocieplania, ale zużycie gazu zamiast spadać to rośnie. Obecnie jakieś 12m3 gazu na dobę i rachunki za gaz (moim zdaniem) bardzo wysokie.

Dodatkowo piec bardzo często się włącza. Od 24.06 palnik uruchomił się 12400 razy. Od wczoraj 0d 21 odpalił się 146 razy. To chyba bardzo dużo?

W dolnym obiegu dodatkowo są nierówne przepływy wody (nie wiem z czego to wynika), na górze są równe.

Sprawdziłam na piecu, że większość gazu zużywa się na ogrzewanie, na cwu niedużo. Jestem zdziwiona tym bardziej, że moi sąsiedzi w nieco większym domu mają zużycie na ogrzewanie w zasadzie 1/3 z tego (a mają od tej samej firmy instalację tylko wszystko na jednym obiegu i mają temp ustawione na 21/17).

Temperaturę mam ustawioną na 20 stopni/obniżenie na 18. W pokojach jest 19-21. W domu od niedawna jest też uruchomiona rekuperacja.

Macie jakiś pomysł co mam sprawdzić w ustawieniach czy trzeba wezwać serwisanta?IMG_20191211_104127.thumb.jpg.ea60a8af608ec775a87fd9d070cd4486.jpg

Z góry dzięki!

IMG_20191211_104135.jpg

IMG_20191211_104151.jpg

IMG_20191211_104205.jpg

IMG_20191211_104214.jpg

IMG_20191211_104257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobna sytuacje . Starty palnika ok 120 na dobe z czego to moze wynikac. Mam ogrzewanie podlogowe ustawione ze stala temp pomieszczenia na 21 stopni.  Max temp na kotle 36 stopni. (Cerapur smart 24-5c  + w salonie CW400)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 12m3 spore. Zatkaj tą rewizję w kominie. Powiedz mi jak to jest sterowane? Krzywymi grzewczymi  dla danych obiegów? Jest wpływ pomieszczenia? (Nie powinno byc bo masz na kotle cw400). Dlaczego na kotle masz 50 stopni, podczas gdy dla obiegow wymagane jest tylko 24 i 28 stopni ? Pokaż zrzuty z menu "diagnoza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ten komunikat się wyświetla jak ogrzewanie jest w programie obniżenia.

Dzisiaj dla odmiany nie mam przepływu na obwodzie do łazienki i jest zimno... Pozostałe przepływy też nie są równe. Czy podniesienie temperatury na piecu o 1 stopień może tu pomóc?

I jeszcze jedno pytanie. Czy można sobie wymienić te zakrętki od rotametrów? Bo te co mam założone to chyba najtańsze g... Nie da się tego normalnie odkręcać/zakręcać tylko od razu te korki krzywo się ustawiają i ścina się w środku ten plastik.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ustawił tak: wszystko w menu serwisowym

dane instalacji:

min. temp. zewn. : -20

typ budynku: ciężki

tłumienie: tak

 

dla każdego obiegu grzewczego ustawił tak:

sposób regulacji: prowadzenie według temp. zewn.

system grzewczy: podłoga

maksymalna temp. zasilania: 45 stopnie

ustaw krzywą grzewczą: nachyl ją tak żeby pokazywała 42 stopnie

sposób obniżenia: próg temp. zewn

tryb ograniczony poniżej: 5

grzanie stałe poniżej: wył

 

ustawienia dla krzywej grzewczej:

temp. projektowa 42

maksymalna temp. zasilania: 45

 

Co do przepływów to powinnaś je mieć wyliczone, nie wszędzie mają być jednakowe. Tymi nakrętkami kręci się tylko oraz i więcej ich nie powinnaś ruszać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to śmieszne z tymi nakrętkami bo ta firma mówiła mi, że właśnie nimi mam sobie kręcić jakbym chciała gdzieś zmniejszyć temperaturę :P Teraz to niech sobie sami dokręcą te chińskie, beznadziejne nakrętki...

Obecnie mam wszystkie odkręcone i połowa ma przepływ na maksa, a druga 1l. W łazience zimno :/

Dziękuję za ustawienia, jutro zmienię. A dlaczego typ domu: ciężki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki bo masz samą podłogówkę i masę betonu łącznie ze stropem. Ustaw przeplyw w łazienkach na 1,5-1,8 litra, salon 1,5 litra, reszta na 1 litr, tą regulację robisz tymi chińskimi nakrętkami. Jak chcesz gdzies przymknąc pętlę itp. To kręcisz tymi białymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej,  ja wiem jak się przepływ zmniejsza i co trzeba przykręcić. Tylko te nakrętki są takie beznadziejne, że się nie da normalnie bo się tylko plastik wyciera, a nakretka nichuchu równo nie idzie. Na górze w gościnnym pokoju na siłę kombinerkami zakrecam obieg :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, balbi napisał:

Hehe, to śmieszne z tymi nakrętkami bo ta firma mówiła mi, że właśnie nimi mam sobie kręcić jakbym chciała gdzieś zmniejszyć temperaturę :P Teraz to niech sobie sami dokręcą te chińskie, beznadziejne nakrętki...

Obecnie mam wszystkie odkręcone i połowa ma przepływ na maksa, a druga 1l. W łazience zimno :/

Stąd problemy, na początek ustaw tak, żeby łazienka miała największy przepływ. Dobierz właściwą krzywą grzewczą (najlepiej wyłączyć wpływ pomieszczenia na tą chwilę), a później dopiero dopasuj przepływy w pozostałej części domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam podobny metraż identyczny piec ten sam sterownik z tym że w piwnicy i poddaszu Grzejniki, pali mi obecnie 2 razy więcej niż w temacie, 17% butli 2700l w miesiąc. Serwisant na czas wykończenia domu kazał ustawić automatyczne względem salonu no tak jest sterownik cw 400 na 18,5 w dzień i trochę mniej w godzinach nocnych. Piec nie odpala się jakoś często ale spalanie jest mega, mam pogodowke oczywiście na zewnątrz, pokrętło kazał że względu na Grzejniki zostawić na 5.przejść na krzywą grzewczą? Jeśli tak to jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.