Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł junkers modul zbs 22 s3 ma


Lolnox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pacjent junkers modul zbs 22 s3 ma. Temperatura sterowana bosch 400 z czujnikiem Pogodówka i wewnętrzne. 70%podłogówka. Gaz z butli. 

Objawy : temperatura na budynku utrzymuje zadana ale ciągle się odpala zszedłem dziś do kotłowni a w kilka minut mojej obecności piec załączył się i wyłączył kilka razy w sensie palnik.... Spada np z 40 o kilka stopni i się odpala i tak w kółko. Temperatura na zewnątrz 8 stopni w tej chwiki. Już w ubiegły roku było podobnie i było mega spalanie. Instalacja mieszana trochę podłogi trochę grzejników zawór trój drożny z pompka. Mam tylko pompkę na mieszanie plus te które są w kotle. Może za słaby obieg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja podczas startu palnika nie jest w stanie odebrać ciepła wytworzonego przez kocioł, przekroczona zostaje temperatura zadana o wartość histerezy i palnik się wyłącza. Jeżeli takie działanie nie wynika z błędów w instalacji to najprościej można to ograniczyć przez zwiększenie interwału temperaturowego i czasowego lub wyłączenie palnika przez sygnał ze sterownika po osiągnięciu temperatury zadanej w pomieszczeniu wiodącym. Jeśli ten regulator Bosch 400 = CW400 to można jeszcze sprawdzić w menu serwisowym, czy nie ma błędów w historii usterek.

PS Moc minimalna tego kotła 6,6 kW jest z pewnością za duża do aktualnego zapotrzebowania.

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam piec gazowy Junkers zbs 22/100 s-3 ma 23, wewnetrzny i zewnętrzny czujnik pogodowy, od jakiegoś czasu zauważyłem takie zjawisko: mimo że w domu jest wymagana temperatura, piec nie grzeje - brak płomienia, to "pcha" wodę po grzejnikach np. w nocy grzejniki zimne, słychać że piec pracuje, woda szumi w grzejnikach. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.