Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł, wasze rady , opinie ? 70m2


Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, aniol1972 napisał:

ja was wszystkich rozumiem ale jak komuś polecacie peletowca to podajcie koszta może kogoś stać  mnie nie wiec podaje jak to wygląda ............

Zawsze możesz nową tu osobę, która przychodzi i prosi o  pomoc w wyborze kotla przekonać do drewna uwzględniając przy tym swoje argumenty (że taniej) 

Popatrzę i poczytam z ciekawości ilu przekonasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aniol1972 napisał:

14-15 kilo 30 dni (miesiąc) 450 kg x 180 (6 miesięcy) = 2.7 t x 800 zl = 2160 to jest jakaś masakra. Za tyle kasy mam 17 kubików buka to jest po przeliczeniu 26 mp . Tobie wyliczylem tylko na sezon grzewczy .26 mp starcza mi na trzy lata pierdziele to wsze wygodę 

 

 

Wyliczasz średnią i jesteś w błędzie. Nie bierzesz pod uwagę okresów przejściowych. Do dziś (a minęły właśnie trzy miesiące podgrzewania /grzania chaty) spaliłem 700kg pelletu z CWU. Myślę, że cały okres zamknę w 2200kg, a może mniej. Wszystko zależy od temp zew.

Sorry, ale jak mam łupać, ciąć, zwozić, nosić, układać i latać dwa razy dziennie do kotla, to już wolę wygodę za 1650 zł. 

Za tone płaciłem ok 750 zł. 

Niepotrzebnie zrobiłeś burzę w tym temacie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie borza tylko prawda myślę ze zamkniesz sie ponad 3 tonach za caly rok . Jak by mi miało iść kolo 2 tony na rok sam bym sie nad tym zastanowił . Znam opinie wielu znajomych jaki to niby milo być oszczędne A takie wyliczenia w plusowe temperatury to sobie wsadź w buty zobaczymy jak przymrozi ze 2 tyg po -15 

Kolega wyzej pisal ze mu idzie okol 15 kg na dzien 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w buty nie muszę sobie wsadzać. Trochę kultury!!! 

 

I ponownie się mylisz, ponieważ poprzedni sezon zamknąłem w 2480 kg (sezon zimowy) w lato grzeje kolektor :) - licząc ile wyspałem worków, a przed tym sezonem dociepliłem dość dobrze strop. 

Dalsza dyskusja nie ma sensu, no chyba, że będziesz prowadził ją sam ze sobą :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto tu zmienia temat ja zacząłem zobacz co autor chce kupić . O jaka rade pyta o jakie kotły 

(Witam, mam  70m2, nieocieplony dom, bojler 120l,  zastanawiam się nad zakupem kociołka . Rozważam MPM Uni DS 10KW lub Drewmet UNI DS BW 9KW, czy w tych kotłach da się palić drewnem, proszę o Wasze doświadczenia i rady.)

a co niektórzy z kotłami na pellet wyjeżdżają t 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.