Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł, wasze rady , opinie ? 70m2


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Marek99 napisał:

zastanawiam się nad zakupem kociołka . Rozważam MPM Uni DS 10KW lub Drewmet UNI DS BW 9KW, .

Marek chciał kupić kocioł zasypowy.

6 minut temu, arturwin87 napisał:

Zasypowy? Nie biorę pod uwagę. A jak ma się sprawa z podajnikowcem poza sezonem? Wspomagacie się czymś (solar itp) czy nie? 

Można grzać samą CWU  podajnkowcem, poza sezonem.

Solary to trudny temat, lepsze są panele fotowoltaiczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Animus... W moim przypadku cały koszt kolektora +zasobnik 140L + sterownik +pompa+ pojemnik drenażowy i kilka pierółek =2300zl + własna praca... Nie ma glikola..., ale dla bezpieczeństwa zrobiłem płyn  żeby nie zamarzło  jakby się zdażyło, że na strychu miałbym - 5 st przez tydzień... Co jest mało prawdopodobne przy obecnych zimowych temp,wiec  na zimno dmuchalem i płyn ma jakieś - 5 zamrazania. 

Cała moja instalacja jest opisana na elektrodzie. 

Da się? Da się :)

prosta instalacja solarna bez " pierdutóf" i niepotrzebnych wizyt jakiś serwisantów, a co najważniejsze - bezproblemowa, bezciśnieniowa. Właśnie minął 5-ty letni sezon...

Odniosłem się jedynie do stwierdzenia kolegi Animus... 

 

 

W dniu 6.12.2019 o 09:01, Visitor1230 napisał:

Moj jakis archiwalny screen z pracy dobowej.

 

Unbenannt 4.JPG

Mam prośbę, aby mieć porównanie ,ktore co coś  powie i będę wiedzial co robić w przyszłości... .....wrzuc screnn z ostatniej doby... Chciałbym zobaczyć jak Ci pracował kocioł przy Twoim buforze. 

 

ja nie mam ale maja znajomi i znam ich opinie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Ostatnia doba jest nieadekwatna. Bo Frau zakrecila grzejnik w przedpokoju i zapomniala.  Tam gdzie jest ster pomieszczeniowy. Nic sie nie dogrzewa.  Temperatura na wskazaniach spadla troche ponizej 21 stopni. A ona twierdzi ze jest cieplo.Mnie w domu nie ma. Zglupialem i online rozregulowalem caly uklad hehe. Poczekaj dzien dwa az mi sie wszystko unormuje. A kociol pozarl 18 kg masakra. Fakt, ze byly wiatry i lekki mroz.  Normalnie przez ostatnie dni wciagal 14-15 kg

Edit. Nie 18 tylko jakies 21 bo jeszcze  sie raz odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

No dobra masz. Ale wszystkiego nie pokaze bo az wtyd zeby tak zawor latal od prawej do lewej hihi. Oczywiscie od razu widac konsekwencje posiadania zbyt malego bufora. 

AAAA Ostatnia doba.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
47 minut temu, aniol1972 napisał:

Za tyle kasy mam 17 kubików buka to jest po przeliczeniu 26 mp

No tak,ale Ty sobie sam je wyrabiasz.Ja gdybym miał je kupić i przywieźć to by wyszło około 5tys + dodajmy robotę wkoło drewna i różnica nie wychodzi wcale taka duża-200/300zł sezon za wygodę i więcej czasu dla rodziny to nie tak wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
53 minuty temu, aniol1972 napisał:

Za tyle kasy mam 17 kubików buka to jest po przeliczeniu 26 mp

Powaznie?  Musialbym sie pozamieniac na mozgi z glupim psem sasiada, ktory bez przerwy ujada zeby ladowac, wozic, zwalac, pilowac, rabac, ukladac  i znowu noscic. I latac co trzy godziny jak poparzony do kotlowni. 2,5 tony pelletu starczy mi na caly rok. Daje to 4,5 mp drewna. I w zyciu by mi to nie starczylo na sezon. 

Lubisz rabac, pilowac, targac, ukladac, znowu nosic i puszczac bezproduktywnie opal z dymem twoja sprawa. I nie musisz mi nic wyliczac Kolego. Wrzesien 3,5kg na dobe, pazdziernik 7,26 kg na dobe, listopad 11,99 kg na dobe. Od poczatku sezonu do wczoraj srednio 9,34kg pelletu na dobe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Sam glupoty piszesz. Palilem kupe lat w dolniaku. Jedenascie lat w podajnikowcu. Po pierwszym sezonie z pelletem jestem szczesliwy ze uwolnilem sie od wczesniej harowy i ostanio syfu. Jezeli nie ogrzewales pelletem to nie masz o tym bladego pojecia. W przyszlym roku kotlownia ulegnie lekkiej modernizacji i mam zamiar zejsc ze zuzyciem do dwoch ton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
21 minut temu, aniol1972 napisał:

co ty piszesz kubik kosztuje 124 zl to jakie to 4.5 kubika

W moich okolicach nie kubik a mp kosztuje 170 do 200 PLN Kolego. I naucz sie liczyc. 2,5 Tony pelletu to 2,5 Tony drewna ( sosnowego ). Mp sosny wazy okolo 550 kg. To sobie teraz przelicz ile to bedzie mp sosny z lasu. Bukzdaje sie wazy 650 kg jak dobrze pamietam. A wyliczylem ci ile bym potrzebowal drewna zamiast pelletu. A w zyciu nie spalilbym go z taka sprawnoscia. u w grudniu juz siedzialbym bez opalu.

 

15 minut temu, aniol1972 napisał:

a jak z ciebie len to puszczaj kasę w komin to nie moja .Ale uwiadom wpierw kolege jakie koszta za ta wygode

I bez prywatnych wycieczek pracusiu. Jak sobie potargasz drewno jeszcze dziesiec lat ( jak ja kiedys ) . I ci krempel wysiadzie to sie zglos i pogadamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagladałem niedawno do cennika nadlesnictwa, bo chce kupic buk do wedzenia na przyszły rok.

Buk sortyment S4 :

samowyrób 100 zł netto + 8 zł vat czyli 108 zl/m3

S4 cena 150 zl netto +12 zł vat czyli 162 zl

Plus 40 zl transport od 1 m3 , ale nikt z 1 m3 nie pojedzie.

Do lasu przyjemnie jest iść na grzyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

I co z tego? Wole wydac 2 kola na pellet niz 2 kola na drewno. 14 mp. Tyle kiedys spalalem w prostym dolniaku majac w domu nad ranem lodowe. 

 

10 minut temu, aniol1972 napisał:

zobacz nick taki mlody nie jestem

I co z tego? Wole wydac dwa kola na pellet zamiast na drewno. 14mp. Tyle kiedys spalalem w prostym dolniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Zawsze o tym piszemy. Jezeli dom jest ocieplony. Kociol to nie jakis ulep, jakich pelno na rynku. To koszty nie wzrastaja znacznie. Jest tu jeden kolega z duzym domem. Jeden sezon ogrzewal nieocieplony kwadrat. I poszlo mu chyba osiem ton pelletu. Po ociepleniu domu zuzycie spadlo o polowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.