Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kocioł na 70m2


majdan1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

dawno mnie tu nie było i dawno nie zajmowałem sie tematem kotłów na pellet i dlatego mam pytanie , 

potrzebuje wymienić stary kocioł Kamino na jakiegoś małego pelleciaka , i tuatj moje pytanie co dzisiaj jest w miarę polecane , dom ma 70m2 trzy pokoje w każdym grzejnik plus bojler 80l.  dom dość dobrze ocieplony , mieszka w nim Babcia i chodzi o to aby ją trochę odciążyć od palenia w starym kotle . 

Dodam że u siebie mam Defro bio slim 10kw z którego jestem bardzo zadowolony . 

u babci też bym chciał zrobić sterownie od termostatu pokojowego , aby kocioł w dni jesienne nie palił się niepotrzebnie gdy w domu jest ciepło , czyli pokojówka miała by sterować rozpalaniem pieca , kocioł musi być konstrukcji tego defro bo będzie stał w kuchni tak jak stary Kamino . czyli zasobnik najlepiej nad kotłem 

z góry dziękuje za sugestie ( kup sobie pompę ciepła lub inne wynalazki ) pytam typowo o kocioł na paliwa stałe 

budżet na sam kocioł 10tys zł  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chciał byś wrzucić takiego palnika do tego starego kociołka? Niedługo wyjdzie wersja z palnikiem pod kotly 8KW. 

viper.thumb.jpg.8b476ffead13061f4277631c6605b64b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.