Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ZSB 14-5c + CW400 - częste taktowanie


Semy

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, macsss napisał:

A pokaże kolega jakie ma ustawienia na cw400 ja tak defakto mam bosch ale testuje swój piec dalej.....

 

Kolego @macsss parę postów wyżej masz screeny z CW400, jedyna zmiana jakiej dokonałem, to korekcja krzywej (zarówno punktu początkowego jak i końcowego), zjechałem w dół o 2'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kultury Kolego. Absolutnie Cię nie straszę i nie mam takiego celu. To Ty odpowiadasz ze złością (zresztą nie w pierwszym wątku). Jak sam zresztą wspomniałeś - są na tym forum osoby bardziej doświadczone, a Ty zachowujesz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Nie zrozum mnie źle - nie neguje Twojej wiedzy, ani doświadczenia. Nie musisz jednak mieszać innych z błotem. Nieprawdaż?

A teraz podaj mi przykład. W którym poście wprowadzam kogoś w błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam Kolegów po dłuższej przerwie.

Czy mogliby Koledzy podpowiedzieć, czy w czasie przełączania kotła na tryb letni powinna się wyświetlać na CW400 informacja "Lato (wył.)" ?? Takowy symbol podany jest w instrukcji. Pytam, bo mój Smart pracuje obecnie w trybie automatycznym, a po powrocie do domu z pracy zastałem kocioł wyłączony z temperaturą zadaną 5'. Na zewnątrz faktycznie była temperatura 17' (tryb letni właśnie na tyle mam ustawiony), ale w tej chwili temperatura na zewnątrz spadła do 13' a kocioł nadal nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnioskujesz , że kocioł ma zadaną temperaturę 5°? Moj ostatnio często wyłącza nawet tą niebieską kontrolkę w klapce i tylko czasami  się załącza by po chwili znów wyłączyć. Jest to spowodowane stosunkowo wysoka temperatura na zewnątrz. Przez to wydaje się być w domu trochę chlodniej, ale zawsze w auto pokazuje zadaną na grzaniu 22° i 21,5° na obnizaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pepoz napisał:

Po czym wnioskujesz , że kocioł ma zadaną temperaturę 5°?

W podmenu Diagnoza w menu serwisowym możesz sobie sprawdzić aktualne parametry pracy kotła, m. in. aktualną temperaturę zadaną.

A co do poprzedniego mojego postu - wg instrukcji, po przełączeniu kotła na tryb letni, na CW400 powinien się wyświetlać symbol "Lato (wył.)", u mnie się takowy nie wyświetla. A kocioł nie pracuje. Załącza się tylko na grzanie CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Semy napisał:

Czy mogliby Koledzy podpowiedzieć, czy w czasie przełączania kotła na tryb letni powinna się wyświetlać na CW400 informacja "Lato (wył.)" ?? Takowy symbol podany jest w instrukcji. Pytam, bo mój Smart pracuje obecnie w trybie automatycznym, a po powrocie do domu z pracy zastałem kocioł wyłączony z temperaturą zadaną 5'. Na zewnątrz faktycznie była temperatura 17' (tryb letni właśnie na tyle mam ustawiony), ale w tej chwili temperatura na zewnątrz spadła do 13' a kocioł nadal nie pracuje.

Może po prostu miałeś zapotrzebowanie spełnione na ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe Kolego teres. W domu miałem temperaturę wyższą od ustawionej. Kocioł załączył się ponownie w trybie CO dopiero gdzieś nad ranem. A nie wiesz czasem jak to powinno być z tym symbolem trybu lato na CW400? Powinien się wyświetlać czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.