Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostawca gazu


ryba82

Rekomendowane odpowiedzi

To może się hartować ? - w temperaturze zewnętrznej. Lepsze dla zdrowia i porwela 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hermogenes napisał:

Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem.  Ciepła na Nowy Rok Hermogenes

Powinno być mottem tego forum na stronie głównej

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzieś niedawno na jakimś forum ekologów i zdrowego stylu życia wyczytałem :.......że trzeba się hartować..."

A odpowiedź na ten post była mniej więcej taka..."najlepszym hartowaniem jest kredyt i pierwszy rachunek za gaz...."

Ja absolutnie jestem za gazyfikacją i proszę mnie nie potępiać za wypowiedź... tylko lubię po ziemi stąpać obiema nogami ...

Z nowym rokiem najlepszego.... a podobno gaz tanieje od nowego roku ✌(ツ)

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen, jesteś dyplomatą. Ja bym napisał tak "masz nadciśnienie, bierzesz sterydy, zbierasz na botoks oszczędzając na gazie, a wyjeżdżając za miasto samochodem więcej zatrujesz powietrza niż sąsiad paląc węglem" Do siego roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rury wydechowej Twojego auta na gaz tlen się wydobywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z mojej rury wydechowej to co się wydobywa zatruwa środowisko to czym wobec Ciebie jest to co wydobywa się z kominów domów ogrzewanych gazem? Czy to jest coś innego? Na pewno mniej szkodliwe niż z kominów domów ogrzewanych węglem i innym świństwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłam węglem bo nie miałam wyboru. Owszem w czasach Łukasiewicza węgiel był luksusem. Dziś gdy są inne możliwości bardziej przyjazne dla zdrowia węgiel do ogrzania domu powinien ustąpić następcom. Wykorzystuje się węgiel w innych gałęziach i to dobrze bo nie wolno tak cennego "kruszcu" nie docenić ale do ogrzewania domów stanowczo nie bo spalany zatruwa środowisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hannah Twoja świadomość opiera się na właśnie "takich porównaniach" które opierasz na własnych doświadczeniach. Porównanie spalania z bardzo niską sprawnością w kotle zasypowym górnego spalania z gazem gdzie Twoje koszty wychodzą podobnie nijak ma się do obecnych kotłów zasypowych, które spalają z dużo wyższą sprawnością. Gdybyś w takim kotle spalała to kochała byś węgiel. Palisz o niedawna gazem więc musisz trochę poczekać na refleksję - jak będzie prawdziwa zima i temperatury chociaż - 10' Wtedy zaczniesz się intensywniej hartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Hannah napisał:

...bo spalany zatruwa środowisko...

Koleżanko, ja nie znam sposobu na wytworzenie energii cieplnej ktora nie zatruła by srodowiska. Wymien chociaż jeden sposob!

Zgodze sie tylko z tym  ze sa inne sposoby (mniej dokuczliwe i inwazyjne w srodowisko) jak spalanie wegla i nalezy o nich mowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.