Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysoka temperatura w domu i duże spalanie


Kinetyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam piec sas  efekt 1.7kw z podajnikiem który ogrzewa dom o powierzchni około 170m2 . W załączniku przesyłam schemat podłączenia pieca. Dom jest w starym budownictwie więc instalacja jest na jednym obiegu CO, CWU. Temperatura na kotle jest ustawiona na 60 i tyle idzie na grzejniki i w domu dochodzi do 27 stC (na tą chwilę). Moje pytanie polega na tym czy lepiej zamontować termostaty na wszystkie grzejniki, kupic regulator pokojowy(osiąga żądaną temp i wyłącza piec i pompkę) czy zmienić zawór 3D na 4D, aby można było lepiej sterować temperatura w domu? 

IMG_20191114_110734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez termostatu to normalka - montuj termostat .

  Miałem to samo , kupiłem termostat bezprzewodowy  i mam spokój i mniejsze zużycie paliwa... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat a regulator to nie to samo. Regulator najczęściej jest również termostatem, ale termostat nie jest już regulatorem.

Szkic zamieszczony wyżej pokazuje, że zawór 3D jest w funkcji obniżania temperatury na grzejniki. Skoro na grzejnikach jest taka temp. jak na kotle, to znaczy, że 3D nie miesza, tylko jest w pełni otwarty z zasilania kotła. Albo jest błąd w rysunku. Gdzie jest podłączony bojler oraz rura bezpieczeństwa oraz naczynie wyrównawcze.?

Podejrzewam, że od któregoś pionu - dlatego takie ustawienie 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z pionów jest naczynie , reszta pionów to rury przelewowe( bezpieczeństwo od zagotowania wody na starym piecu). Załączam rysunek wydaje nie się że coś takiego. Zaworem nie da się zmniejszyć temperatury na grzejnikach, jest ustawione na nr 3 na zaworze i nic nie daje. Mi się wydaje że najlepiej chyba zamontować termostat na grzejniki i wtedy sobie reguluje tempraturą na grzejnikach, a temperatura wody użytkowej jest grzana z pieca bezpośrednio.

IMG_20191121_101857.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gmaj22 napisał:

Termostat a regulator to nie to samo. Regulator najczęściej jest również termostatem, ale termostat nie jest już regulatorem

W tym przypadku jest bo czy poprosi w sklepie o termostat pokojowy, regulator pokojowy czy czujnik pokojowy, dadzą mu to samo urządzenie dwustanowe. 

Ja wiem o co Ci chodzi, ale to tak się mówi, tak samo jak nie każdy ciągnik z naczepą to jest TIR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozakładaj termostaty na grzejniki. Jak chcesz regulator to musi on sterować zaworem 3d, a nie wyłączać kocioł.. Regulator obniży Ci temp. wody na grzejniki, a co wtedy z CWU? Przecież jest to na jednej pompie. Tylko termostaty na grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, eliks napisał:

W tym przypadku jest bo czy poprosi w sklepie o termostat pokojowy, regulator pokojowy czy czujnik pokojowy, dadzą mu to samo urządzenie dwustanowe. 

Ja wiem o co Ci chodzi, ale to tak się mówi, tak samo jak nie każdy ciągnik z naczepą to jest TIR. 

Można prościej: każdy kwadrat to prostokąt, ale nie każdy prostokąt  jest kwadratem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kinetyka napisał:

Na jednym z pionów jest naczynie , reszta pionów to rury przelewowe( bezpieczeństwo od zagotowania wody na starym piecu). Załączam rysunek wydaje nie się że coś takiego. Zaworem nie da się zmniejszyć temperatury na grzejnikach, jest ustawione na nr 3 na zaworze i nic nie daje. Mi się wydaje że najlepiej chyba zamontować termostat na grzejniki i wtedy sobie reguluje tempraturą na grzejnikach, a temperatura wody użytkowej jest grzana z pieca bezpośrednio.

IMG_20191121_101857.jpg

Zrób najlepiej zdjęcie tego, co masz wokół kotła. Jak wysoko masz naczynie nad najwyższym grzejnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat i regulator? Cóż.mozna dodać ..... ja zgadzam.sie z kolegą gmaj22. To są dwa różne urządzenia. Termostaty na grzejniki, dla lajka może nie być do końca to jednoznaczne. Są zawory grzejnikowe ręczne i termostatyczne. I jako ciekawostka.i jednym i drugim można sterować ręcznie,.ale już nie można założyć.glowicy termostatycznej na zawór reczny i sterować automatycznie. Sam zawór nie będzie sterował grzejnikiem,musi być założona głowica. Pewnie ktoś się będzie śmiał z tego, ale wiem z doświadczenia że dla przeciętnego Kowalskiego takie rzeczy są nie do ogarnięcia

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 11:10, gmaj22 napisał:

Zrób najlepiej zdjęcie tego, co masz wokół kotła. Jak wysoko masz naczynie nad najwyższym grzejnikiem?

Posłuchaj Kolegi.

Prawdopodobnie nie możesz obniżyć temperatury na grzejniki ze względu na usytuowanie  powrotu z bojlera . Pompa zasysa Ci poprzez mieszacz gorącą wodę z powrotu bojlera i ograniczenie temperatury na grzejniki ustawieniem 3D niewiele daje . Zamiana go na 4D to moim zdaniem zbędny wydatek.

Niezbędnym jest zamieszczenie zdjęcia instalacji wokół kotła - Kolega gmaj22 słusznie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.