Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Pieca, Bardzo Proszę O Pomoc


ArekFCB

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki - założyłem skale 5stopniową. 

Na jeden obieg pompy (nie wiem ile ich jest) zostaw 1 grzejnik otwarty na maxa (jak się wszystkie termostaty zamkną tam woda poleci).
Ustawiaj max oczko niżej - to zazwyczaj koło 24 stopni bo w niektórych od 4-5 lub od 5-6 się termostat nie zamyka w ogóle.
Z czasem obniżaj temp gdzie możesz i przyzwyczajaj domowników (u dzieci zostaw z 23 stopnie, łazienki 24, pomieszczenia mieszkalne jak kto woli, korytarze niżej).

Masz wiele rzeczy spieprzonych i ciężko to będzie ustawić, ale zacznij od CWU na stałe, wyłączenie pokojówki, ustawione termostaty.
Reszte - doczytaj tu wątek piec na ekogroszek - ustawienia gdzieś od 60 strony - tam jest podane czym manewrować. 
Ale przez 24h niech się po tych przestawieniach wszystko ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki - założyłem skale 5stopniową. 

 

Na jeden obieg pompy (nie wiem ile ich jest) zostaw 1 grzejnik otwarty na maxa (jak się wszystkie termostaty zamkną tam woda poleci).

Ustawiaj max oczko niżej - to zazwyczaj koło 24 stopni bo w niektórych od 4-5 lub od 5-6 się termostat nie zamyka w ogóle.

Z czasem obniżaj temp gdzie możesz i przyzwyczajaj domowników (u dzieci zostaw z 23 stopnie, łazienki 24, pomieszczenia mieszkalne jak kto woli, korytarze niżej).

 

Masz wiele rzeczy spieprzonych i ciężko to będzie ustawić, ale zacznij od CWU na stałe, wyłączenie pokojówki, ustawione termostaty.

Reszte - doczytaj tu wątek piec na ekogroszek - ustawienia gdzieś od 60 strony - tam jest podane czym manewrować. 

Ale przez 24h niech się po tych przestawieniach wszystko ułoży.

 

OK tak zrobie dzięki za info. Bedę zgłaszał reklamcję na moją instalcje bo jest nowa ma około 2 miesięcy także zajmę sie tym. A nie wiesz dlaczego zbiera mi sie dużo pyłu w kotle mogę pwoedzć ze bardzo dużo. zalezy to od eko groszku? 26 tys kaloryczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to ma wpływ wszystko co wymieniliśmy:
 

1. za duży piec

2. za duży palnik

3. ciągła zmiana mocy (róznice temperatur).

Rzuć nawet 60 stopni na kocioł, włącz CWU na stałe i dopiero potem można się bawić.

Rozrysuj schemat instalacji i wrzuć na wątek instalacji na tym forum - dowiesz się co masz skopane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to ma wpływ wszystko co wymieniliśmy:

 

1. za duży piec

2. za duży palnik

3. ciągła zmiana mocy (róznice temperatur).

 

Rzuć nawet 60 stopni na kocioł, włącz CWU na stałe i dopiero potem można się bawić.

 

Rozrysuj schemat instalacji i wrzuć na wątek instalacji na tym forum - dowiesz się co masz skopane.

 

Rozrysuj schemat instalacji - to znaczy co mam zrobić?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co było dublować zawory termostatyczne regulatorem pokojowym (i jeszcze ustawione strefy czasowe co kilka godzin ) . Jeszcze powinien być zamontowany zawór n-drogowy najlepiej 8 lub 10 drogowy :D . Koledzy Ci dobrze radzą. Popal tak parę dni a na pewno kocioł mniej spali.  Ja  bym jeszcze obniżył  temp. w pomieszczeniach 21-22st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co było dublować zawory termostatyczne regulatorem pokojowym (i jeszcze ustawione strefy czasowe co kilka godzin ) . Jeszcze powinien być zamontowany zawór n-drogowy najlepiej 8 lub 10 drogowy :D . Koledzy Ci dobrze radzą. Popal tak parę dni a na pewno kocioł mniej spali.  Ja  bym jeszcze obniżył  temp. w pomieszczeniach 21-22st.

 

Czyli wyłączyć termostat pokojowy i ustawić termoststy na grzejiku?? czy obniżyć temperaturę na termostacie pokojwym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.