Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin do garażu


Ksieciunio

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie / Panie kupiłem piecyk do okazyjnego ogrzewania garażu. Obecnie ściany są niczym nie ogrzewane ale mam plan ocieplić ściany styropianem.

Jaki komin wybrać by ocieplenie się nie stopiło. Wyjście z kominka ma 110mm.

 

IMG_20191026_172350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin chcę wpiąć rurą przez ścianę wprost do tego kominka, i ma to mniej więcej wyglądać jak na zdjęciu. Dodam też Z-tkę.

Kupić jakiś komin izolowany ? Czy jest jakiś sposób na oddzielenie gorącej rury od styropianu ?

 

IMG_20191026_172641.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @Andrzej_M_ Ja to rozumiem. Tylko że nie raz trzeba coś zrobić w aucie na szybko nawet zimą, chodzi o to by trochę podnieść temp.przed w/w naprawa.

Nie raz coś trzeba zrobić a w domu nie mogę, bo żona by mnie wygoniła.

Dla tego ten kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie 3 farelki na szrocie za 100 zł rozłóż na 3 fazy włączysz na godzinę przed pracą i wchodzisz do ciepłego garażu.

Koszt na godzinę 4 zł na pełnej mocy, włączać możesz w domu będąc jeszcze w gatkach. W razie silnych mrozów masz też możliwość łatwiejszego odpalania samochodu. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hermogenes napisał:

Kup sobie 3 farelki na szrocie za 100 zł rozłóż na 3 fazy włączysz na godzinę przed pracą i wchodzisz do ciepłego garażu

Niestety doprowadziłem nowy przewód do garażu 3x2.5. Nie przewidywałem urządzeń na "siłę".

W takim razie lepsza będzie nagrzewnica 2 kw ? Niż budowa komina do piecyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimnym pomieszczeniu ( w takim w którym zamarza woda) w którym wychłodzone są ściany, nagrzewnica 2 kW nie daje nic chyba jak nogi do niej przysuniesz. Sprawdzają się jedynie rozwiązania z nagrzewnicami o bardzo dużej mocy bo po prostu ogrzewają powietrze w tym pomieszczeniu szybciej niż zimne ściany są je w stanie ochłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kW troszkę mało mam 2 farelki i do około -4 C dają radę, właśnie też mam tylko 2 fazy i ciągle zabieram się na wymianę. Dlatego napisałem 3 fazy połóż nowy kabel tylko do ogrzewania. Pozdrawiam Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już mam całkowicie dylemat. Miałem plan kupić komin podwójny z ociepleniem. Myślę dopytam Was czy będzie ok, czy nie stopi styropianu, a tu taka dupa - w sensie nagrzewnica.

Teraz np.w aucie do pracy mam do wymiany podsufitkę (materiał), czekam na zimy na wolny czas. I nie wiem czy przy takiej pracy praktycznie bez ruchu nagrzewnica mnie ogrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zaczynam się poważnie zastanawiać nad tym kominkiem. Sam komin wyniesie mnie powyżej 1k zł, jeśli mowa o izolowanym

130mm, do tego jakies zwężenie. Klik

Chyba, że założę komin ze stali czarnej, ale boje się że nie będzie ciągu, no ale ta cena dużo niższa. Klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często myślisz tam uciekać od żony ? Jeżeli kilka razy w roku to zrób jak najtaniej. Możesz przecież w razie takiej potrzeby taki komin złożyć z elemtów przechowywanych w garażu. A potem spowrotem je tam schować. Jeżeli piecyk puszcza bardzo gorące spaliny to warto część rur puścić w środku jako dodatkowy radiator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę rozpocząłem budowę domu, zimą zbierałem graty, które mi się przydadzą do tej budowy. Kupiłem palnik dekarski taki 58kw, sprawdzałem jak sobie poradzi z nagrzaniem mojego garażu, (5x8m), to na pełnej mocy z tem +5 do +20 zajeło mi niecałe 2 min :) 

Kozę też tam mam, to za nią i za rurą zrobiłem taki stelaż a w nim wełna z folią aluminiową, która odbija ciepło, sprawdza się to b. dobrze.. :) 

Tak u mnie kozuchna wygląda, odpalałem ją od góry, mieszanką desek z trocinami, deski pionowo, a między je trociny, paliło się super i bezdymnie.. :) IMG_20191101_184137.thumb.jpg.cffcbc8284568b4a51cbd0f86a8a5443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SONY23 napisał:

Jak często myślisz tam uciekać od żony ?

Hehehe coś w tym może być.

Chyba kupię rurę dwuścienna z ociepleniem i założę ja tylko przez ścianę, by nie stopić izolacji ze styropianu, a resztę dam ze stali czarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jamjestcichy faktycznie tanie urządzenie, ale ja boje się czegoś takiego, boje się butli gazowych. Nigdy nie miałem z nimi nic złego ale jakoś wolę je omijac szerokim łukiem.

 

5 minut temu, Jamjestcichy napisał:

Chyba,że drewno/zrębki masz darmowe to lepsza koza:)

Tego to od niedawna mam pod dostatkiem.

Gdybym miał domek jednorodzinny to bym do gazu montował kocioł hg i bufora, tyle tego mam za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dach mam betonowy i na to papa, podejrzewam, że to żelbeton. Nie wiem w sumie czy to problem. Ten piecyk wyjście na komin ma z tyłu i myślałem dostawić go max do ściany i rurę przez ścianę by nie zabierać sobie miejsca w garażu. Jeśli dam np.czarny trujnik to o kilka zmniejszy się garaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Jak pamiętam to w tego typu kozach montowało się je tak aby rura pozioma była jak najdłuższa bo to był super grzejnik.

Niektórzy jeszcze przyspawywali do tej rury paski blachy i one robiły za radiator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.