Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Garaż W Bryle Domu


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Cały dom jak i garasz jest ocieplony 15cm styro. Od środka na suficie także dałem 5cm(więcej nie weszło z powodu bramy) bo nad nim jest sypialnia ,podłoga poddasza tez będzie ocieplona .

Garaż jako taki nie będzie ogrzewany ,dlatego tez nie daje styro w posadzkę, aby ziemia go grzała. W garażu ok 2m od bramy jest wodomierz, wiem ze złe miejsce ale tak zrobiła gospodarka bo tak było w projekcie i trudno . W garażu nie może temp spaść poniżej 0' a najlepiej jakby była z 5'.

Pytanie do Was czy macie ocieplona ścianę garażu wewnetrzna, za która jest część uzytkowa domu?

Ja nie ocieplilem aby ta ścianą grzała garaż, bo na niej jest wodomierz. Liczę się z jakimiś stratami w cieple. Najbardziej się obawiam wilgoci na tej ścianie, chociaż znalazłem ,ze nie ma prawa być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam garaż w bryle domu i też wodomierz blisko bramy i w poprzednim sezonie było najniżej -17*C i w garażu było na +, w ostatnie mrozy dochodziło do -20*C w garażu 4*C. Też się obawiałem że będą problemy i będę musiał ogrzewać, bo mam duży kaloryfer w garażu ale nie musiałem go używać. Dobrym rozwiązaniem był by przewód grzewczy czy grzejny, owinąć nim licznik i rury i na to watę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam garaż w bryle domu jednakże ściany zewnętrzne garażu mam ocieplone tak samo jak ściany całego domu. Drzwi garażowe drewniane od wewnątrz ocieplone  styropianem 3 cm. W garażu spory grzejnik ponieważ z tego pomieszczenia mam przejście do następnego mini pomieszczenia gospodarczego i dalej już do domu. Nad garażem mam sypialnię i powiem, że nie odczuwam jakoś niższej temperatury w tym pomieszczeniu. Co do wodomierza, mam tez go w garażu tuż za bramą. Nie mam z nim żadnego problemu. W mrozy dochodzące do 14 stopni tej zimy w garażu miałem 15 stopni. Dodatkowo w garażu kratka wentylacyjna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga w garażu 8cm i jedna ściana od pokoju 10cm. Garaż mam raczej przewiewny, nie mam włazu na strych tylko położone 2 płyty styro 10cm. Kratka wentylacyjna otwarta do połowy. Autem wjeżdżam zaśnieżonym rano suche, więc ładnie odparowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogrzewam póki mam na +, wilgoci nie ma to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Masz rację o tym nie pomyślałem. Teoretycznie nie biorę takiej opcji pod uwagę ale różnie w życiu bywa. Na osiedlu w ostatnim roku w dwóch domach przerobili garaż na pomieszczenia użytkowe.

 

Większość powtarza tylko aby nie dawać styro bo inaczej będzie temp na minusie w garażu nie ogrzewanym. Czy to jest prawda czy bzdury?

Nie chodzi mi o koszta bo styro wyjdzie dużo taniej niż gruba wylewka. Tylko boje się że jak dam styro to będzie temp na minusie.

 

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O minusowej temp w garażu decyduje brama a nie styro na podłodze!

Jakbyś mieszkał na wulkanie to warto nie dawać izolacji od spodu, a tak trzeba.

Tylko wylewka musi być zbrojona siatką, inaczej może popękać np mój kolega zrobił bez siatki i jak oparł lewarek do samochodu to w tym miejscu pękła posadzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Jeżeli jest garaż w bryle budynku to lepiej go robić tak jak każde inne zwykłe pomieszczenie. Często zdarza się, że taki garaż jest adaptowany na pomieszczenie dla ludzi, pokój, pracownię itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż jest ocieplony z zewnątrz tak jak cały dom. Sufit jest ocieplony, ściana wspólna nie, liczę się że stratami ciepła z domu ale mam tam wodomierz i inne urządzenia które nie mogą zamarznac, także liczę, że też trochę ta ściana ogrzeje garaż. Druga sprawa, że w projekcie nie było ocieplenia i nie dałem a już dom otynkowany i garaż i tak wąski.

 

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja jest u mnie nie garaż bo ten mam wolnostojący ,lecz kotłownia i magazyn paliwa zbiorniki na olej.Posłuchałem fachowców i podczas remontu odpuściłem styro w podłodze i ciągnie od gruntu "waty" uciekają .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian na ścianę i na podłogę. Bramę sprawdź czy szczelna jak nie dołożyć uszczelkę. Przy bramie powies termometr i jak mróz to się kopnij do garażu i zobaczy ile jest, u mnie przy - 20° w garażu było na +10 do +15 bez ogrzewania ale kocioł cieply nawet w postoju jak się nie pali, mam przy garażu kotłownię razem z garażem ponad 40 m2

Razem 2 pomieszczenia połączone 2 kratki wentylacyjne po jednej w każdym z pomieszczeń i jeszcze zetka z dostarczeniem powietrza do kotła....

i jak coś to w mrozy dla spokoju mimo tego że jest + to podłogowe lekko odkręcam bo też mam tam całą rozdzielanie do wody, zb. z cwu różne cyrkulacje wyłączone i takie tam więc słabo jak by zamarzło....

 

Jednak jak znajomi twierdzą jak jest garaż w bryle budynku choćby to i bok był i jest nie ogrzewany to zawsze tam będzie powyżej zera chyba że miałbyś przez miesiąc poniżej - 30°....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rustin

Muszę Staruszkowi powiedzieć to się chłop ucieszy, bo on co roku w takiej starej chacie po niemieckiej w której nie ma na posadzce ani grama styropianu a na ścianach jest to z puszcza wodę i olej leje do kibli bo już kilka razy jak tego nie zrobił to rozpitolilo kibel.....a tak jak będzie wiedział o tym cieple z ziemi to może OK będzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogia do piwnicy, zdaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, o czym mówisz, mój ojciec nazywał "parsk". Mnie chodzi bardziej o konstrukcję typu sklepienie powyżej poziomu gruntu, obsypane ziemią. Taki "pagórek". Tam również zimą temperatury nie spadały poniżej 0st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.