Skocz do zawartości
IGNOROWANY

palnik pellet montaż


linek127

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kocioł Metal Fach z Sokółki. Spalanie górno - dolne. Posiada u góry przesłonę kierunku ciągu. Górne drzwiczki ( zasypowe) są zamontowane pod skosem. Z uwagi na brak miejsca w drzwiczkach dolnych na montaż palnika mam następujące wątpliwości. 

Czy palnik pellet obrotowy może być zamontowany w górnych drzwiczkach kotła? Czy może być on zamontowany po skosem?

 

20191002_125350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie widać,że tak montują palniki jak Ty chcesz ale musiałbyś dorobić jakąś flansze do drzwiczek aby palnik był w poziomie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracisz sporo powierzchni odbioru ciepła i może sie okazać,że grzejesz bardziej komin niż kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamotuję u góry to stracę powierzchmię? CHyba na dole bym stracił. Montaż na górze kotła wydaje się być optymalny. Ewentualnie obłożenie szmotówką w celu kumulacji ciepła. Tak mi się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik z zasobnikiem i sterownikiem + montaż to koszt około 4,5 do 5 tyś. złotych. Za około 7 tyś. masz nowy typowy kocioł na pellet np. Ferroli ze sprawnością 96%.

Nie wiadomo jak u Ciebie z wymiennikiem. Może się okazać, że sporo  ciepła "uciekać" będzie w komin.

Warto wszystko przekalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kolega radika81 ma rację. W tej sytuacji ten kocioł Ferroli jest dobrym wyborem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7tys? Nierealne. Ile kw? Jaki vat? Za dobry piec trzeba zapłCić 12tys. Ponadto uzależniam się tylko od pelletu co w polskich realiach cen paliw jest ryzykowne. Palnik wkładam sam. Bez naciągania 8vat z przymusową usługą montażu. Ponadto w każdej chwili wyciągam palnik i dalej palę po staremu węgiel, drewno. Każdy kij ma dwa końce. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, linek127 napisał:

7tys? Nierealne. Ile kw? Jaki vat? Za dobry piec trzeba zapłCić 12tys. Ponadto uzależniam się tylko od pelletu co w polskich realiach cen paliw jest ryzykowne. Palnik wkładam sam. Bez naciągania 8vat z przymusową usługą montażu. Ponadto w każdej chwili wyciągam palnik i dalej palę po staremu węgiel, drewno. Każdy kij ma dwa końce. Pozdrawiam. 

Popieram, zrobiłem tak samo, w razie W pale drewnem lub węglem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, linek127 napisał:

Jeśli zamotuję u góry to stracę powierzchmię? CHyba na dole bym stracił. Montaż na górze kotła wydaje się być optymalny. Ewentualnie obłożenie szmotówką w celu kumulacji ciepła. Tak mi się wydaje. 

Bo pewnie spaliny puścisz dołem a kolega powyżej zapewne myślał,że Twój kocioł to typowy górniak,więc oboje macie rację :)

Jestem ciekaw efektu końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stawiałem na to że chcesz puścić spaliny górną szczeliną.Nie wiem też czy poradzisz sobie z prawidłową pracą palnika umieszczonego na samej górze.Dosyć wysoka temperatura tak wysoko komory zasypowej może utrudniać ciąg całości w dół.Musisz to przetestować,w najgorszym razie wstawisz w dolne drzwiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.