Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wkładem do komina


krypa1920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Teść przechodzi z ogrzewania węglowego na gazowe, piec jednofunkcykny gazowy de Dietrich  mcr3+24t. Problem jest następujący, mianowicie stary komin spalinowy jest krzywy na tyle iż uniemożliwia włożenie wkładu kominkowego 80/125. Czy jest jakaś inna możliwość żeby ten wkład zamontować aby kominiarz to zatwierdził że jest to zgodne z normami. Dodam jeszcze że ta inwestycja jest realizowana wspólnie z programem czyste powietrze. Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krypa1920 napisał:

Stary komin spalinowy w środku budynku jest krzywy 

Kiedyś celowo robili takie krzywe kominy z uskokami pionowymi że nie widać od dołu nieba. Uskoki pionowe w kominie miały na celu wolniejsze opuszczanie spalin z komina i spowolnienie tempa spalania - taka ówczesna economika spalania ( wolniej się paliło).

Też mam taki komin i jest możliwe wsadzenie do niego wkładu. Rozkuwa się komin w miejscu uskoku i tam dorabia się taki łącznik pod odpowiednim kątem - by połączyć dolny pionowy odcinek z górnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem 30 letni dom i prułem ścianę od stropu na dół bo kanał skręcał. Mało tego, gość który montował wkład mówi że większość tego osiedla tak ma, więc coś musi być w tym co pisze @Piecuch19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sambor Taka namiastka RCK która nie powoduje wychładzania i rozrzedzania spalin w odróżnieniu do tych teraźniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.