Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pierwsze uruchomienie cwu


JacekFF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zacząć grzać wodę w bojlerze jednak do tej pory miałem przepływowe podgrzewacze i szczerze to nie wiem jak się do tego zabrać. Instalator w tamtym roku zostawił pusty bojler i pozakręcane niektóre zawory przy bojlerze. Bojler to Galmet SGW(S). Hydraulik zostawił zamknięte zawory od CWU, cyrkulacji , dopływ zimnej wody oraz zawór od zbiornika przeponowego. Otwarte są tylko zasilanie z kotła i powrót do kotła. 

Wiadomo że wszystkie zawory (oprócz cyrkulacji które jeszcze nie mam) muszę otworzyć i napuścić wody do bojlera jednocześnie otwierając kurek ciepłej wody by wypuścić powietrze. 

Zastanawiam się tylko nad tym zbiornikiem przeponowym. Jest on zamontowany na dole zbiornika tzn jest dopływ wody, naczynie przeponowe i zawór bezpieczeństwa. Czy zawór od naczynia przeponowego przy napuszczaniu wody ma być otwarty czy otworzyć go dopiero gdy już bojler będzie pełny? 

Czytałem też że powinno się wyregulować ciśnienie w naczyniu by spełniało swoje zadanie ale jak to  zrobić? 

 Na dole kilka zdjęć jak wygląda podłączenie. 

 

IMG_20190926_181648.jpg

IMG_20190926_182032.jpg

IMG_20190926_182049.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupio moze zapytam ale czemu to twoje naczynie jest na odwrot i co to za zawor przy nim


Tak wyglada to umnie590423367961b668806653965a3d194e.jpgfcfd84072b477c9be153a595c776027b.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, sambor napisał:

To nie ma znaczenia.

Może być nawet w poziomie

A jak jest z napełnianiem bojlera? Naczynie przeponowe ma być otwarte no i co z tą regulacją ciśnienia? Wyczytałem że ciśnienie wstępne ma być o 0,2 bara niższe niż to ustawione na reduktorze wody. Tylko jak się to ustawia jak w naczyniu nie ma żadnej regulacji itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sambor napisał:
50 minut temu, sambor napisał:

Ciśnienie wstępne w naczyniu się liczy

Trzeba znać ciśnienie ZW, objętość bojlera i temp do jakiej grze jesz wodę

 

Ok to te parametry znam. 3,5 bara, 200L i 45 stopni. I co teraz. Jak ustawić ciśnienie wstępne na naczyniu przeponowym? Jest jakaś instrukcja czy trzeba do tego fachowca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, JacekFF napisał:

I co teraz. Jak ustawić ciśnienie wstępne na naczyniu przeponowym? Jest jakaś instrukcja czy trzeba do tego fachowca? 

Wejdz na strone http://www.reflex.pl/program-doboru.html , co prawda nie będziesz dobierał naczynia gdyż już je masz, ale są tam podane (w każdej instrukcji również)  informacje jak i kiedy ustawiać ciśnienie wstępne. Dasz rade bez fachowca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie zdemontuj i nabij ciśnienie do zalecanego. Zamontuj i napuścić wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawdż zaworek, czy nie puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starym sposobem jak w aucie na drodze - na ślinę hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.