Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pierwsze uruchomienie buderus gb122 problem


weride

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam pewien problem. Dzis monterzy skonczyli mi klasc podlogowke i poszlo pierwsze uruchomienie. Problem taki, ze nie grzeje ani ciepla woda ani nie ma ogrzewania. Tzn na ogrzewaniu grzeje do jakiejs temp ale jak dobije do zadanej to wylaczy i powoli spada a na podlogowke nie podaje. Jak wlacze funkcje ogrzewania to wszystko smiga. 

Oczywiscie jutro wzywam serwisanta natomiast ciekaw jestem w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wszystko od początku. 

Co znaczy monterzy skończyli kłaść podłogówkę? 

Piszesz, że nic nie grzeje, potem że grzeje ogrzewanie do wyłączenia, że podłogówka nie grzeje, a po włączeniu funkcji ogrzewania wszystko śmiga??? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, pisalem na resztkach baterii. Zrobione podlogowe ogrzewanie, powierzchnia 60m2. Zwykly rozdzielacz na 6 sekcji bez zadnych sprzegiel i pomp. Dzis przyszedl czas na montaz kotla. Wybor juz jakis czas temu padl na buderus logamax gb122 24kh. Po odpowietrzeniu ukladu i nabiciu cisnienia wlaczylismy kociol i sprawa wyglada tak ze jak ustawilem temp ogrzewania na 50°C to grzeje do zadanej temp natomiast brak przeplywu w rozdzielaczu. Kociol nie podgrzewa  nawet cieplej wody gdy ja wlacze. Natomiast gdy wlacze funkcje kominiarza w tym kotle to podlogowe grzeje jak nalezy. Kociol chodzi bez jakiegokolwiek sterownika. Nie wiem czy buderus przy pierwszym uruchomieniu ma do zmiany cos w menu serwisowym czy jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ustawień kotła nie pomogę, ale w sieci zapewne znajdziesz instrukcję serwisową, może trzeba ustawić moc pompy, a na kominiarzu pracuje na full. 

Nie za duży ten kocioł na taki metraż, jaką ma moc min. 

A podłogówka to świeżo wylana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc w miarę, mało jest kotłów z mniejszą min. 

A to jedno czy dwu funkcyjny? 

Ciekawe, że nie grzeje ani Co ani Cwu na normalnym, może taką mają politykę, że dopiero przy 1 uruchomieniu serwisant coś odblokowuje. 

A jak go uruchamiasz normalnie to rura zasilająca robi się ciepła, czy wcale nie ma obiegu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i czekamy na info. 

A jeszcze tak od siebie, to patrz mu na ręce co i jak robi (wiem nie lubią tego, ale za to mają płacone). Uruchomienie ma być zrobione z analizatorem i wydruk do tego dołączony do protokołu. 

Termet całą procedurę ma opisaną w serwisówce co ma być zrobione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sytuacja opanowana. Nie podlaczylem zadnego sterownika do kotla, a akurat buderus fabrycznie nie ma zadnego mostka. Natomiast co warte uwagi, to sytuacja gdy przyjechal serwisant, zalozyo mostek kociol zaczal normalnie grzac ale nie podgrzewal cieplej wody. Troche czasu u mnie spedzil ale nie poradzil sobie, wrocil na koniec swojej dniowki, zaczal rozkrecac kociol i okazalo sie, ze wtyczka od czujnika temperatury byla odpieta. Serwisant stwierdzil, ze przy skladaniu po prostu ktos zwyczajnie zapomnial. stwierdzil, ze pierwszy raz z taka sytuacja sie spotkal. Najbardziej natomiast zdziwil go fakt, ze kociol nie pokazywal zadnego bledu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.