Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór czterodrogowy


P88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zrobiłem instalacje i nie działa to znaczy wszystko wokół jest gorące do zaworu cztetodrogowego od zaworu w górę to znaczy wyjście wody zmieszanej jest zimne i nie wiem co się dzieje gdzie popełniłem błąd a w piecu temperatura rośnie jak szalona

DSC_0107.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Wyrzuć zawór czterodrogowy jest nie potrzebny ja nie mam na moim piecu moi rodzice też nie mają piece pracują już trzy lata nie rozumiem dlaczego ludzie utrudniają sobie życie i montują te badziewia
To ile masz na KOTLE? I ile powinno być?
Kotle musi mieć odpowiednią temperaturę robocza i na powrocie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kotle mam 45-50 stopni w zależności od temperatury zewnętrznej a czegoś takiego ile powinno być to nie ma po prostu ma być ciepło i mam 22-23 stopnie w domu sterowanie mam na termostatach i tyle i tak grzeję od 15 lat najpierw w miałowcu a teraz w ekogroszkowcu na powrocie mam 35-40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro miałeś zamiar grzać jak dotychczas, to po co ten 4D, zawór różnicowy i inne gadżety? Żeby ładnie wyglądało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piour11 to że robisz na odpieprz albo źle i nie jest źle to nie oznacza że innym masz doradzać by tak robić. Szczególnie że nie wiesz nawet co stoi w DRT tego czym palisz i jakim kotlem grzeje założyciel tego tematu. Stawiam że w DTR masz inne zlecenia eksploatacji niż te które opisujesz.
Chyba że od dawien dawna palisz na zeliwniakach. A nie czekaj na zeliwniakach też powinno palić jak mówię...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robię na odpieprz drogi Panie tylko mówię jak coś działa albo nie jeżeli to działa na dwóch kotłach przy takich samych ustawieniach przy różnych budynkach (jesli chodzi o kubaturę i ocieplenie budynku) a jak Pan wieży w coś czego nikt nie widział to trudno ( chodzi o korozję niskotemperaturową) Proponuję poszukać informacji w tym temacie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piour11 napisał:

Na kotle mam 45-50 stopni 

na powrocie mam 35-40 stopni.

Mierzone wyobraźnią ;)

Jak nie ma żadnego zabezpieczenia powrotu, to fizycznie jest to niemożliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tam ma ile chce byle nie gadał ze mną wywalić 4d bo bez też dobrze działa. A jak działa to wyjaśnił. By się skończyło "no niestety trzeba na kotle 40 ustawić. Ale martw się. To spisek. Chcą bys kupował niepotrzebne rzeczy i brał droższy sterownik"

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.