Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup peletu (wydzielone z Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet)


dhany

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam panowie, pellet zakupiony? Chyba nie bardzo miejsce żeby podyskutować o rodzaju i cenie??

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony ;) w tym roku trochę więcej, bo 5 ton ;) no i niby takie lepszy ;) czas pokaże :) będziemy się grzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie przechowujesz taka ilość pelletu? ? Ja nie wiem jaki kupić.  Tamta zimę maximerem paliłem a uczucia mam mieszane :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dhany - mam budynek gospodarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja nie mam gdzie trzymać. 2 tony zmieszcze w kotłowni. A nie uda mi się przewieźć blaszaka na ta zimę wiec będę musiał kupić w zimę. 

U mnie pellet po 850 za tonę. To normalna cena? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem po 800. Można dostać taniej, ale może być gorszy jakościowo. Ostatnio miałem taki, że przy rozpalaniu strasznie było czuć... plastik ¯\_(ツ)_/¯ no i był tańszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę ze od 800 do 900 to normalka. Kurcze drogie to palenie pelletem. W tą zimę mój znajomy będzie palił gazem w budynku podobnym do mojego wiec będę mial porównanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno jest różnica bo za Barlinka musisz dać za tonę pewnie 1000 a ja dałem 750

W tamtym roku miałem że Spytkowice ale straszne spieki powstawały aż w piecu strzelało jak się ruszt czyścił

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłym roku paliłem ukraińskim, był tani bo po 550 zł tona, ale w tym roku odpuszczam, bo dużo ziemi miał w sobie i podajnik co tydzień musiałem czyścić. w tym roku wróciłem do peletu z Pionek. niestety ceny rosną, płaciłem około 850 zł za tonę.

jeśli będzie taki dobry jak ten sprzed roku to warto. w zeszłym sezonie spaliłem niecałe 3 tony, więc w sumie mam ponad 4 tony na składzie. zobaczymy, co zima nam przyniesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechwytywanie.JPG.0cd86e0e758e8d0dbb8eaf86c8e6464b.JPG

Już w tym tygodniu pewnie coś pogrzeje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też ze względu na miejsce zamówiłem tylko 2 tony. Zobaczymy jak w tą zimę będzie się palił maximer 6mm

U nas po 850 za tonę. Mazowieckie. Wołomin.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 17:32, dhany napisał:

No ja też ze względu na miejsce zamówiłem tylko 2 tony. Zobaczymy jak w tą zimę będzie się palił maximer 6mm

U nas po 850 za tonę. Mazowieckie. Wołomin.

Pozdrawiam 

Jaki to konkretnie pellet?
Jestem jeszcze przed montażem kotła, ale będzie to moja pierwsza styczność z paliwem stałym (przy ogrzewaniu domu), do tej pory był gaz, później olej...
Takie wymagania ma mój kocioł:
Kocioł został zaprojektowany i wyprodukowany do pracy tylko z peletem klasy A (DIN Plus 51731) o następujących właściwościach:

  • 100% czystego drewna drzew iglastych lub liściastych;
  • średnica: Ф = 6 / 8 mm;
  • długość: 20-30mm;
  • kaloryczność: 5,2 kW / kg;
  • zawartość popiołu: <8%;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy. Zaczynam pierwszy sezon z sas bio efekt 17kw. Pelet kupiłem od lokalnego dostawcy 750 zł/tonę ale mam pewność, że jest robiony z liściastego drewna. Zwiedzałem zakład który robi podłogi tylko z liściastego i egzotycznego drewna. Zobaczymy jak się sprawdzi. Mam inny problem:

Gdzie znajdę informację na temat połączenia pieca sas bio efekt z regulatorem pokojowym st 292 v2. Wyskakuje mi komunikat - "brak transmisji z reg. pokoj." Czy ktoś może mi pomóc co jest nie tak? Kanały sa te same fabrycznie ustawione na 35. Na piecu widzę regulator pokojowy i jest czerwona literka P w górnym prawym rogu. Co jest żle. Na ST 292 widzę temperaturę zewnętrzną czyli regulator współpracuje z czujnikiem zewnętrznym. A ten stoi dalej od regulatora niż piec. Proszę o pomoc bo na razie regulator służy jako termometr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku wróciłem do peletu z Pionek. niestety ceny rosną, płaciłem około 850 zł za tonę.



Hej, a ja właśnie zaczynam przygodę z pelletem i kupilem u producenta obok Pionek jest Garbatka Długa tam w tartaku robią pellet 100% drewna.
Za tonę płaciłem 860 słyszałem pozytywne opinie. Zobaczę... Pare razy piec popracował i wszystko super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.