Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa instalacja układ zamknięty ocena


piterr123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono forumowe.

Zakładam temat ponieważ proszę Was o pomoc w celu weryfikacji i pomocy doboru zabezpieczeń do mojej instalacji w układzie zamkniętym (wykonuje ją sam) chciałbym stworzyć  instalację, która jest bezpieczna i zawiera wszystkie niezbędne wymagane zabezpieczenia, będzie założone sprzęgło hydrauliczne  z 2 obiegami, na grzejniki i CWU .Postaram się napisać coś o instlacji

Kocioł stalmark ekopionier 25kW   jakieś 105 L pojemności

Rozdzielacz na 6 pionów grzewczych ( grzejniki podłączone trójnikowo do pionów) nie bedę rozpisywał każdego pionu- W Całej instalacji 182 żeberka KFA armatura + 3 panele 600x1000 - wszystkie ok 80 L pojemonści z instalacją szacunkowo 200L. 

Zasobnik na CWU jeszcze dokładnie nie wiem jaki będzie- możliwe coś miedzy 140-200L

 

schemat.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok będę wiedział

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powrocie z układów już przy samym sprzęgle zawory zwrotne. CWU nie dawaj na sprzęgło, jak masz mądrzejszy sterownik to gdy załączy się pompa ładowania CWU i dogrzeje powrót do kotła to wyłączy pompę kotłowa, obieg CWU będzie robił za obieg kotłowy, przez co oszczędzisz nieco na kWh l. Dorzuc jeszcze zawór bezpieczeństwa ,nie tylko jeden który jest w grupie

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

W zasadzie to w schemacie jest.niedopatrzyłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie będzie sprzęgła, zrobię obieg kotłowy spinając zasilanie z powrotem i będzie wydaje mi się poprawie. Oczywiście filtr osadnikowy i powiedzcie mi czy za pompom  trzeba dać koniecznie zawór zwrotny i zawór grzybkowy jako "dławik" do regulacji przepływu ? Bo gdzieś tu na forum taki schemat widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, o takie połączenie mi chodziło, przepraszam za te bazgroły, mam nadzieję że dasz coś radę z tego zobaczyć.

CCI_000006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze, nie znam dokładnie pojemności, ale ok 200L powinno być, wysokość w najwyższym punkcie instalacji 5.5m i jeżeli chodzi o parametr zasilania to, sam za bardzo nie wiem, bo będzie 3d+siłownik  i termostaty na wszystkich grzejnikach, ale przyjmijmy że 50st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor patrzyłem właśnie w dtr kotła i tam napisane jest, żeby zastosować zawory bezpieczeństwa 1.5bar ,natomiast maksymalne cisnienie w jakiej moze pracowac kocioł to 1.5bar, nie będzie tak że będzie przepuszczało przez zawór? Dziwne to, no ale zapis to zapis.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga do ostatniego odręcznego szkicu: zawór DBV jest urządzeniem zabezpieczającym, a więc nie może być żadnego zaworu pomiędzy jego podłączeniami a kotłem. Na powrocie do kotła jest zawór odcinający. Przenieść na rurze powrotu albo zawór odcinający, albo trójnik do DBV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.