Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na ekogroszek 200 m2


latoking

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

pomożecie w doborze kotła na ekogroszek.

Dom z lat 80 - nieocieplony. Powierzchnia do ogrzania 200 m2.

Do tego grzane będzie CWU.

link z ciepłowłaściwe

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5yg3

Chciałem kupić polecanego Skamp-PV 20 ale niestety nie ma ECODESIGN więc nie mogę się obiegać o dotację a 13kW to raczej będzie za mały

Czy RBR-K 15 da radę bo na forum pisali że nawe 20kW da się z niego wyciągnąć

Ewentualnie jaki kocioł polecalibyście do mojego domu?

 

Obecnie mam MPM DS 17-19kW i daje radę ale nie ogrzewam nim CWU

 

pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, shogunzlasa napisał:

Weź Malinę z palnikiem jak w SKAMP, i sterownikiem jak w SKAMP (technix sv200 i Timel SKZP) - tylko ma poziome półki i jest wyższy.

Ciekawa propozycja tylko się zastanawiam co taka różnica w cenie (lepszy sterownik i moduł internetowy w cenie) między nim a Skamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest prosta półkowa kontrukcja, nie ma czyszczaków.
W praktyce da się z tym żyć - czyścić trzeba częściej, ale za to zajmuje to chwilę.
Jak nie potrzebujesz bajerów to i jakiś składak z allegro z ecodesignem, SV200 i sterownikiem argos pid też będzie OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skamp PV jest ciekawy ze względu bo:

Ma dobry palnik, spala czysto, Ma fajny wybór sterowników (kilka rodzajów), soft jest dopasowany do palnika, ma kanały pionowe z czyszczakami, a nie ma wyczystek bocznych i nie trzeba mieć miejsca tyle miejsca co w innych żeby go wymiatać (wyciągamy od przodu).

Z wad to palnik SV200 - trzeba częściej czyścić, czyszczenie góry przez wąskie drzwiczki bywa upierdliwe. Jak nie to fajnie wygląda SKAMP na batorym (ale do 12kW).

Jeśli z jakiś powodów nie da się wstawić SKAMPa - bierz co jest z tym palnikiem (jak chcesz go mieć) i sterownikiem dopasowanym do palnika. Jak będziesz się bawić i chcesz bajerów - SKZP - ma to np. kotły malina, lub jak nie chcesz się doktoryzować a po prostu palić - prosty Argos PID - tutaj już możesz brać co popadnie.

Jeśli coś przeszło ECODESIGN i nie ma szamotu w środku i jest w miare małe to znaczy że jest sprawne - bez dobrej sprawności nie zrobisz 5tej klasy. Wszystkie półkowe na SV200 są podobnej konstrukcji - czasem ktoś rzuci lepszy sterownik. Sam kocioł jak jest dobrze pospawany i będzie zabezpieczony przed niską temperaturą to nic mu nie będzie - a bebechy wszędzie te same.
Rzuciłbym tylko kawał blachy na przeciw palnika gdybym nie miał pewności że producent zrobił tam jakiś ekran (grubsza blacha itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.