Skocz do zawartości
IGNOROWANY

komin woda w wyczystce


Jakub772

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam problem od pewnego czasu . Po uszczelnieniu drzwiczek wyczystki ( trochę ciągnęło lewe powietrze przez zawiasy i wychładzał się komin) zauważyłem że śmierdzi z komina i bardzo dużo zbiera się wody. W dniu dzisiejszym wylełem około  1L wody. Podgrzewam wodę suchym drewnem sezonowanym jak i czasami węglem (piec na ekogroszek z podajnikiem). Czy jest to możliwe że przyczyną  jest uszczelnienie komina wtedy dostają się wody opadowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jakub772 napisał:

,,,, Podgrzewam wodę suchym drewnem sezonowanym jak i czasami węglem (piec na ekogroszek z podajnikiem). ,,,,

Materiał palny załóżmy, że był suchy. Pytanie czy osuszyłeś także utleniacz (powietrze)?.
Dane metrologiczne dla Giżycka za ostatni miesiąc.
źródło:
https://www.meteoblue.com/pl/pogoda/historyclimate/weatherarchive/giżycko_polska_772195  


 

5 godzin temu, Jakub772 napisał:

,,,, Czy jest to możliwe że przyczyną  jest uszczelnienie komina wtedy dostają się wody opadowe.

Brak cyrkulacji powietrza w kanale dymowym komina, może być przyczyną nadmiernej wilgoci w tymże kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał. Problemem nie jest woda która "wlatuje" do komina tylko skraplanie się samej podczas spalania.

Zrób sobie jakiś odpływ poniżej wyczystki. Koniec końców, może będziesz zmuszony zamontować jakiś wkład kominowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie problemem jest piec - jest nowoczesny przez to odbiór ciepła masz bardzo duży przez co spaliny są bardzo chłodne i przez to robi sie skroplina w kominie.

- Jeżeli sam komin masz w 100% szczelny zrob sobie tylko odpływ wody do kanalizacji jakimś weżem i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie wolno tych skroplin odprowadzać do kanalizacji. Podstaw sobie wiadro i po sprawie.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kanalizacji jak i w szambie wydziela się palny gaz. Odpowiedz sobie sam czy to bezpieczne. Co później zrobisz z zawartością wiatrak twoja sprawa.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Przemyslaw85 napisał:

Z tego co wiem nie wolno tych skroplin odprowadzać do kanalizacji. 
 

W czym one gorsze od skroplin z kotła kondensacyjnego?

A te trzeba do kanalizacji odprowadzać.

Palność gazów w szambie nie ma tu nic do tego, gdyż i tak trzeba zrobić syfon oddzielający jak w kondensacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.