Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie Podłączyć Czujnik Temp


Condor

Rekomendowane odpowiedzi

jesli tak jest to pzy montazu zasobnika nalezy na gurze czyli wysciu ciepłej wody załozyc trujnik w jdno odejscie podłaczyc instalacje w drugie wkrecic element w ktory włozysz czujnik ,takie elementy sa dostepne w rozmiarach 3/4,oraz 1/2 ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jesli cyrkulacja bedzie wyłaczona a poboru wody nie bedize to przypadkiem moze zaistniec przekłamanie grdzie na rurze bedzie temp np 30sta w zasobniku 40 ,a czujnik nada sygnał ze trzeba grzac niepotrzebnie zasobnik ???????????

dosc steptycznie podchodze do tego typu rozwiazan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie magiki jesteście w błędzie! Czujnik na wylocie zablokuje grzanie tak szybko ze baniak nagrzeje się tylko do 1/4 wszak ciepła woda jak oleum do góry wypływa. Chyba że cyrkulacja będzie zasuwać 24h. to wymiesza pół baniaka.

Polecam zamontować czujnik na połowie wysokości na płaszcza pod izolacją i zobaczyć co się stanie.

U mnie np. jest ciepła woda. Jest lekkie falowanie temperatury ale z tym można zyć.

Jednak wsadzić czujnik w kieszeń wykonany domowo [trójnik, zaślepiona Cu15 + przejściówka itd] lub nabyty drogą kupna to rozwiązanie optymalne. Ale kieszeń do połowy baniaka.

[ a Automatyk niechaj opanuje autokorektę bo szlag możne człeka ućciwego trafić jak się takie byki czyta.] Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Wszystkie magiki jesteście w błędzie! Czujnik na wylocie zablokuje grzanie tak szybko ze baniak nagrzeje się tylko do 1/4 wszak ciepła woda jak oleum do góry wypływa. Chyba że cyrkulacja będzie zasuwać 24h. to wymiesza pół baniaka.

Polecam zamontować czujnik na połowie wysokości na płaszcza pod izolacją i zobaczyć co się stanie.

U mnie np. jest ciepła woda. Jest lekkie falowanie temperatury ale z tym można zyć.

Jednak wsadzić czujnik w kieszeń wykonany domowo [trójnik, zaślepiona Cu15 + przejściówka itd] lub nabyty drogą kupna to rozwiązanie optymalne. Ale kieszeń do połowy baniaka.

[ a Automatyk niechaj opanuje autokorektę bo szlag możne człeka ućciwego trafić jak się takie byki czyta.] Hej!

 

Ja mam wymiennik Biawar . Gniazdo czujnika jest w połowie zbiornika , tuż pod mocowaniem grzałki ale i tak czujnik oszukuje . Sterownik pokazuje np.32 st. a woda ma ok.40 ( pomiar dokonany termometrem pokojowym po upuszczeniu wody do garnka). Wyizolowałem dobrze czujnik i dalej to samo. Gniazdo sięga około 15-20 cm wgłąb zasobnika. Myślałem że wadliwy czujnik i zrobiłem próbę wyjmując go , wsadziłem do garnka . Oba odczyty były równe( na sterowniku i na termometrze) Ciekawe??. Może ta studzienka ma za grube ścianki , czy coś. Ale da się z tym żyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie się o to, ze nie będzie ciepłej wody w całym zasobniku przy czujce na wylocie, a już zwłaszcza z cyrkulacją. Woda instalacyjna na tej 1/4 nie schładza się całkowicie. Co więcej jeśli ktoś zmierzy temperaturę powrotu z podgrzewacza to stwierdzi , że pod koniec grzania c.w.u. temperatura powrotu jest niewiele niższa od temperatury w zasobniku c.w.u.. Wynika to z tego, że woda przy wyrównywaniu temperatur coraz mniej się schładza na początkowym odcinku wężownicy tym samy podgrzewa wodę w dolnej części bojlera. Tym samym gdy przy wylocie c.w.u. mamy 50 st. (temp. zadana), to na dole zbiornika mamy nawet 40 - 45 st. A im wyżej tym temperatura wyższa. Następuje tez wymieszanie wody zimnej z już podgrzaną. Wynika to z fizyki, że woda podgrzana wędruje w górę a ta z najwyższych partii powoli spływa w dół. Natomiast umieszczenie czujnika w połowie bojlera powoduje duże przekłamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.