Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Warto Inwestowac W Czujnik Temp. Spalin?


huhra

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik spalin zakupiony wraz z zestawem gwarantuje to, że będziesz miał lepsze sterowanie procesem spalania gdyż sterownik musi brać pod uwagę dodatkowy parametr czyli temperaturę spalin i dostosowywać do tego parametru moc nadmuchu jeśli ster oczywiście posiada funkcję PID.. To wyższa jakość. Polecam np. sterownik ST 81 zPID lub ST 28 z PID od firmy TECH. Zużycie na pewno będzie mniejsze niż gdybyś kupił zwykły sterownik bez PID. Ale kup raczej to co Ci polecam bo wiele firm podaje że ich sterownik posiada taką funkcję ale to bywa tylko taką półprawdą. Mówiąc prosto, jak ster nie ma czujnika spalin to nie będzie z niego oczekiwanej wygody w późniejszym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie czujnika spalin , przynosi korzyści nie tylko ze sterownikiem PID , dzięki czujnikowi spalin o wiele łatwiej dobrać parametry ilość opału i nadmuch , co  prowadzi do uzyskania lepszych parametrów procesu spalania. Co do oszczędności , to jeżeli nawet przy zwykłym sterowniku z czujnikiem spalin wiesz ile wylatuje przez komin to możesz to ograniczyć . Mniej w komin więcej w instalację czyli mniejsze zużycie opału. Wad stosowania czujnika spalin nie znam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jestem niedoinformowany , ale jeszcze nie widziałem sterownika do zwykłego kotła zasypowego ( bez PID), żeby posiadał na wyposażeniu taki czujnik.  No a jeśli nie ma fabrycznie zamontowanego więc i brak przyłącza w sterowniku i zapewne nawet nie będzie posiadał odpowiedniego oprogramowania . Może takie zdarzają się w podajnikach, nie wiem.

Dancych, jakiegoś resursu pracy czujnika, producenci sterowników nie przewidują , wymiana na nowy tylko w przypadku śmierci technicznej, a ta następuje zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie. :P

 Wpadło  mi teraz do głowy że zawsze można kupić zwykły termometr do spalin, taki do 500*C i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ograniczenie temperatury spalin nie powoduje kondensatu w kominie? Komin mam zwykły murowany z cegły bez wkładu.

Czy ktoś poleciłby jakiś alternatywny sterownik do TECH, potrzebuje cały komplet, dmuchawa + sterownik. Budżet niestety nieco ograniczony. A TECH nie jest tani z tego co widzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.