Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sked


magos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Pozwolę sobie przypomnieć ten temat. Może jednak ktoś się spotkał z takim kotłem?

W opisie - 6 mm blacha (niestety nie ma konkretnego oznaczenia). Cena? Uważam że co najmniej dobra. Biorąc pod uwagę to, że jest ona podawana wraz z transportem. Konstrukcja -wydaje się prosta.

Nie jest to Defro, czy choćby Sas (na którego już prawie się zdecydowałem). Ale...

Ps. Jak nie wolno publikować linków do aukcji to proszę o usunięcie. Podam inny - producenta :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przekroju to nie da się napisać nic pozytywnego ani negatywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 przekroje. Ale nie wiem czy schemat pracy zależy od mocy czy od wersji kotła.

 

Na jednym przekroju to tradycyjny górniak z dwoma pionowymi kanałami wymiennika za komora zasypową - to jest dobra konstrukcja, a może nawet najlepsza do kotła górnospalającego. Duża komora zasypowa i duży wymiennik.

Oczywiscie tylko bez dmuchawy.

 

A drugi to tzw. górno-dolny, a więc niewypał już na rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 przekroje.

Podaj linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

użytkuję go 5 sezon i jest to mój pierwszy kocioł więc nie mam porównania. Pale węglem i drzewem sterowanie mam ustawione na 50 C , ładuje do pełna i mam spokój na 5godz dokładam itd. dom 80m piec sked 13kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Porównaj go do kociołka HEF firmy HEF i wszystko będzie jasne. Osobiście górniak z pionowym wymiennikiem, to spodobał Mi się po przekroju np: Krzaczek SKM .

Ps Kolego janklos12 5 godzin przy 1,625kW kociołka na 10m2 , to moim zdaniem żaden powód do chwały raczej do zastanowienia się przy takiej konstrukcji kociołka gdzie inni z poziomymi wymiennikami mają mniejsze załadunki przy tej samej mocy :huh: . Ja przy moim górniaczku KWP musiał bym truchtać co 2 godziny :wacko: w takim razie o zgrozo :o . Oczywiście ważne czy stara chałupka i czy podajesz czas przy rozruchu na wychłodzonym domu i ful obrotach kociłka czy już na podtrzymaniu, ale z tego co piszesz , to cyklicznie powtarzasz więc sporo kopcisz moim zdaniem, albo te kociołki mają kW na papierze i tak samo wydolność co osobiście podejrzewam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. kol. Robocik od tego mojego pierwszego postu na tym forum wiele się zmieniło oj wiele, tak w kotle jak i właściciel trochę się doszkolił w tej dziedzinie oczywiście dzieki wam. Gdy pisałem tego posta to faktycznie byłem zadowolony z tego wyniku, była świeżo zał.dmuchawa i myslałem że tak jest dobrze, dodam że wielu moich znajomych dalej tak mysli i wydmuch. opał w komin. te 5 g. to była mieszanka drewna z węglem, dziś jest super ale jeszcze będe cos tam majstrował, wiele obiecuje sobie po zaworach termost. które teraz będe zakładał, bo z kociołka to już za wiele nie wycisne :D pozdr. arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.