Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napowietrzanie kanalizacji


Arecki2

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie napiszę, że wiem że forum nie traktuje o instalacji wodno-kanalizacyjnej, ale wiem że jest tu dużo praktyków-hydraulików, więc zapytam. Potem można będzie usunąć temat :)

Do rzeczy. Czy każdy (absolutnie każdy) pion kanalizacyjny w domku musi mieć napowietrzenie w postaci kominka dachowego lub zaworu napowietrzającego? W domu mam łącznie 4 piony zaczynające się z parteru, ale tylko jeden z nich został wyprowadzony nad dach. Zastanawiam się teraz - czy powietrze sobie poradzi z tego jednego komina, czy też montować jeszcze 3 zawory napowietrzające na pozostałe piony (lub ewentualnie tylko na ten 1 od drugiej miski ustępowej)? Problemem nie są pieniądze czy wykonanie, gorzej jest natomiast z ukryciem potem tego - trzeba dać kratkę, żeby dochodziło powietrze i był dostęp serwisowy, co jak wiecie nie będzie zbyt pięknie wyglądało ;) Z drugiej strony lepiej to zrobić teraz, niż później kuć kafle, bo pojawi się smród. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie byłoby, gdyby każdy pion posiadał wywiewkę ponad dachem.

Realnie można wyprowadzić ponad dach pion najdalej położony od włączenia przykanalika, a na pozostałych zamontować zawory napowietrzające.

Można też, stosując wywiewkę większej średnicy, połączyć pod dachem np. 2 piony w jeden i tylko ten jeden wyprowadzić ponad dach.

P.S.

To tylko moje zdanie - reszta kolegów z forum może się z nim zgodzić, lub nie ;-)

Gdybym się jednak mylił, proszę naprostować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.