Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpływ z pralki - kanalizacja


Didek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem  z branży tych tematów, ale tak na chłopski rozum to czemu ma być nie OK. Wiem, że spadek jest za mocny, ale co  - gdzieś tam dalej będzie problem z tego powodu. Chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest tylko odpływ z pralki i nic więcej to pewnie starczy,ale z umywalki musi byc 50. A jeśli chodzi o spadek to jest OK,sam mam taki ale rura 50.  Spróbuj przetestować szybkość spływu lejąc do tej rurki 32 wodę z węża,oczywiście z mniejszym ciśnieniem,porównywalnym do wylewu z pralki. Jak masz możliwość to zamontuj co najmniej 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczona rura od pralki łączy się z rurą fi 50 w posadzce do której podpięte są kolejno: wanna, oraz odpływ liniowy.

Jeżeli chodzi o próbę, to wlewałem wodę z butelki o podobnym przekroju rury

Edytowane przez Didek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bedzie OK,ale rurka 32 to raczej za mało na odpływ pralki. jak pisałem,jeśli masz możliwość podłącz większą (jak piszesz masz rurę fi 50 w posadzce - wykuj większą bruzdę i zamontuj 50tkę). Spadek jest poprawny i bedzie działał,przydał by sie jakiś syfon przed ujściem do kanalizacji,bo w przeciwnym przypadku zapachy gwarantowane.

 

PS. znalazłem coś takiego to powinno wyjaśnić sprawę  https://instalreporter.pl/ogolna/odprowadzenie-wody-z-pralek-automatycznych-najczesciej-spotykane-problemy/

Edytowane przez Panstan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie na pewno lepsza niż 32.

Pytanie: czy ta sciana bedzie zasłonieta na stałe pralką,zlewem czy jakimś innym meblem (czy to będzie w łazience,osobnej pralni,kotłowni)? Ponieważ nic nie stoi wtedy na przeszkodzie,aby rurę puścić po wierzchu bez konieczności kucia ściany, komina rzeczywiście lepiej nie ruszać. Lepiej wtedy wywiercic otwory na tą rure z tyłu,w  meblach zlewu albo zasłonic stałym meblem.

Wiem,że my Polacy chcemy schludnie, w scianie wszystko zasłoniete, ale liczy sie też praktyczność i ułatwienia. Na Zachodzie nie raz widziałem rury zasłonięte meblami kuchennymi itd. Można wtedy przerabiać do woli. Rurę 50tkę można puścić np kawałek w pionie,potem zejść skosem do kanalizacji,wszystko tak,aby zasłonić ja np zlewem czy pralką. Robiliśmy raz  z kolegą łazienkę w olbrzymim.... salonie,postawiliśmy ścianki,odpływ 50 spod prysznica przez sciankę,pod meblami kuchennymi do kanalizacji, ze spadkiem,wszstyko zasłonięte meblami kuchennymi (na dole,przy podłodze). Kolega robił jakby osobne mieszkanie na dole,a nie było innej możliwośći zrobienia łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fi 40 zawsze lepsze jak Fi 32. Powinno być fi 50 ale jeśli nie ma innej możliwości to fi 40 minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci to pomoże, to ja mam podobnie odpływ z pralki na fi 32 i z dużo mniejszym kątem i przez ponad 20 lat użytkowania nie miałem jakichkolwiek problemów z tego powodu. Rurka schowana w ścianie a na wejściu syfon kulkowy. U mnie zdało egzamin, więc jest szansa, że u Ciebie też, ale to tylko jako informacja, zdaję sobie sprawę, że zalecane są większe średnice i większe kąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.