Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Macie cofki w kominie ?


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Panowie wczoraj 2 razy pobudka od czujnika czadu , piwnica zasyfiona czadem ,dziś w dzień co kocioł wstawał po postoju to czujnik czadu wrzeszczy i pełno czadu , komin mam czysty 30x30cm więc dziecko by przelazło przez niego rury od kotła i czopuch czyszczony kilka dni temu więc odpada syf czy sadza , wiem taśmą aluminiowa połączenia uszczelnić ok ale dlaczego tego nie było zeszłego lata ?

Jedyna zmiana to inny rodzaj palnika ale to chyba nie ma związku z tą sytuacją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz wilgotny komin? W zimie pracował na małej mocy i temperatura spalin niska i wciągał wodę. W tamtym roku zacząłeś przygodę z podajnikiem a komin był suchy po zasypowcu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze na polu i w piwnicy ma mniejszą gęstość niż spaliny. To piwniczne chce się rozłożyć na ziemi wypływa szparami z kotłowni tworząc w niej podciśnienie i cofkę w kominie.Ja widzę dwa rozwiązania ogrzać piwnicę lub zrezygnować z węgla latem. Takie są moje sugestie. Do grzania wody zrobisz tani "banglasolar" poszukaj na forum. Może "węglospalacze" mają inne patenty.

pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

W piwnicy temperatura zimą to 22 stopnie a teraz pewnie z 23 stopnie ,komin raczej suchy bo całą zimę miałem uchyloną wyczystkę taki ala RCK na wiatry bo cug zimą jest okrutny , dziś pouszczelniam wszystkie możliwe nieszczelności a klapkę wyczystki leciutko przeciągnę gipsem bo sprawa robi się nieciekawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe lato można grzać węglem ale trzeba mieć w miarę szczelny kocioł i komin z podłączeniem. Sprawdź RCK czy tam nie uchodzą spaliny.  Sprawdzaj zawsze na początku jak rusza kocioł. Do sprawdzenia można użyć świeczki czy zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
3 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

@berthold61

A może górna wyczystka jest nieszczelna?

Górna masz na myśli tą na strychu ? jeśli tak to prowizorycznie ją kiedyś już na lekko zamurowałem aby łatwo szło otworzyć do ewentualnego czyszczenia ale to chyba nigdy nie nastąpi bo komin dalej tak samo wygląda jak 4 lata temu ,ani sadzy ani osadów tylko cegły widać na całej długości . mam już tasmę aluminiową i wełnę i dziś zaizoluję rurę oraz czopuch więc nieszczelności znikną tylko mam obawy aby wentylatorem dym nie wychodził bo to jedyna droga .

na drugi rok chyba kupię bojler hybrydowy z pompa ciepła tylko na samo lato , dałbym jakiś panel solarny ale nie wiem czy da się to prosto podłączyć pod bojler dwupłaszczowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Myślę że to chyba opanowałem , dym wydobywał się z klapki wyczystki więc przeleciałem goldbandem i na razie jest ok , dodatkowo rurę oraz czopuch wełną potraktowałem a przedtem taśmą aluminiową wszystko uszczelniłem a na deser dałem 100% mocy kotła więc wysoka temp powinna powodować większe nagrzanie komina , powodem mogły być też te deszcze które leciały praktycznie 2 tygodnie , przydałoby się dać jakieś zadaszenie na komin , w każdym razie narazie jest ok a czujki pilnują bo dokupiłem drugą dla świętego spokoju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.