Skocz do zawartości
IGNOROWANY

który piec wybrać- junkers


Kuba777

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę czytałem i pytałem dwóch fachowców.
opinie są skrajne różne. może tutaj mi ktoś podpowie.zakladam piec gazowy. już kiedyś miałem piec gazowy który grzał wódę ba bieżąco I gdy ktoś się kąpał A ktoś inny zaczął zmywać naczynia to tej osobie kąpiącej się i zaczynała lecieć zimna woda.

rozdzielamy dom 150 m na dwie godziny.
zamiast 1 łazienki I 1 kuchni będą 2 łazienki I 2 kuchnie.

chodzi mi o to by m więc ciepłej wody pod dostatkiem i by mozna bylo korzystac na raz z kilku punktow poboru.

wybieram teraz między dwoma placami:
1. JUNKERS CERAPUR ACU ZWSB 24/28-3E - zasobnik 42 l
2. Junkers CERAPUR MODUL ZBS22/150-3 SE - zasobnik 150 l

zastanawiam się który piec wybrać. jeden hydraulik mi mówi że ten pierwszy piec spokojnie wystarczy bo tam woda jest podgrzewana w specjalny sposób I poza tym jest dwufunkcyjny. obecnie mam piec na ekogroszek I bojler 80l . bilet akurat daje radę na 1 łazienkę i 1 kuchnię. co jak byłyby po dwie kuchnię i dwie łazienki? Czy w piecu gazowym 42 podgrzewane w specjalny sposób dałoby radę?

inny hydraulik mi mówi że trzeba wziąć ten drugi piec bo tam jest duży zasobnik (piec wielofunkcyjny) A na jedną osobę w domu potrzeba 30 l wody. więc skoro mniejszy piec ma 42 l A ten większy 150 to można sobie policzyć że trzeba ten większy.

Proszę o radę bo już teraz sam nie wiem. hydraulik który mówił że ten mniejszy piec wystarczy dalej twierdzi że większego nie trzeba.
z góry dzięki za fachowe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziąłem ten z mniejszym zasobnikiem.

kolega Co sprzedaje te piece mówi że ten piec spokojnie da radę. wiadomo ciśnienie spadnie jeśli w 2 miejscach na raz będzie leciała ciepła woda ale to nie ma byc uciążliwe. kolega mówił że ten piec jest bardzo wydajny dzięki temu że posiada te 3 komory z wodą które na zmianę są ppodgrzewane. na innym forum też mi to polecali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często (z wyjątkiem dużych mrozów) kocioł będzie taktował (włączał i wyłączał) palnik, bo nie zejdzie z mocą niżej (w przeciwnym razie przegrzał by instalację). Inny kocioł zejdzie sobie z mocą np. do 4 kW i będzie grzał cały czas z taką mocą. Jest to oszczędniejsza praca kotła niż taktowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.