Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odbiór budynku a kocioł 5kl


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Przymierzam się do odbioru budynku. Mam pytanko, może ktoś coś. 

Jak wygląda odbiór kotłowni oraz instalacji z rym związanych (CO/CWU) w świetle aktualnych przepisów?

Głównie mam dylemat co do kotła bo reszta chyba ujdzie. Na fakturze mam kocioł 5kl ale zmieniony palnik i sterownik.

Budowa rozpoczęta zanim weszły kotły 5kl i Ekoprojekt. 

Czy do odbioru lepiej będzie poskładać kocioł do konfiguracji fabrycznej czy raczej nikt na to nie patrzy tylko na papier (fakturę)? A może w moim przypadku prawo nie działa wstecz i nie ma się co przejmować? Jak realnie wygląda taki odbiór? Wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie to kominiarz wystawia zaswiadczenie ze jest ok i na tym koniec. PINB musi miec czysto i przejrzyscie w papierach na budowy nie chodza - oni sa od papierow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PioBin napisał:

PINB musi miec czysto i przejrzyscie w papierach na budowy nie chodza - oni sa od papierow.

Nie masz racji, tak było dawno dawno temu  -obecnie chodzą i sprawdzają głownie wymiary , ale też stan dachu np ilość okien dachowych musi się zgadzać + geodezja powykonawcza z naniesieniem szamba, kanalizacji, wody, gazu i elektryki.

Potrzebne jest zaświadczenie od kominiarza o stanie przewodów kominowych i wentylacyjnych, ew prot odbioru instalacji hydraulicznej i elektrycznej.

Kotłów do tej pory nie sprawdzali - przynajmniej w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy na odbiór przyjeżdżają na pewno ale nie wiem czy do każdego budynku czy wybiórczo. 

Póki co staram się ogarnąć potencjalne wtopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przeprowadzaliśmy się parę mcy temu trochę na wariata i nie miałem jeszcze czasu zebrać wszystkich papierów do odbioru. Dam znać jak będzie po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.